• Головна
  • Проекти
  • Села, які хочуть вийти з юрисдикції УПЦ (МП), не можуть зареєструвати власних громад...

Села, які хочуть вийти з юрисдикції УПЦ (МП), не можуть зареєструвати власних громад

12.12.2014, 13:24
Села, які хочуть вийти з юрисдикції УПЦ (МП), не можуть зареєструвати власних громад - фото 1
Православні громади на Рівненщині, які не хочуть підпорядковуватися Московському Патріархату, не можуть зареєструвати власних громад. УПЦ КП відтак має підстави стверджувати, що їхня Церква є «гонимою» і нині.

158094.gif-y.gifПравославні громади на Рівненщині, які не хочуть підпорядковуватися Московському Патріархату, не можуть зареєструвати власних громад. УПЦ КП відтак має підстави стверджувати, що їхня Церква є «гонимою» і нині.

Про це повідомляє Рівне вечірнє.

Близько десяти сіл на Рівненщині заявили про перехід до Київського Патріархату. Найбільше на Дубенщині — шість. Проте навіть там лише три громади «відвоювали» храми, а зареєстрували офіційно лише одну — в Судобичах, де про перехід заявило 100% релігійної громади.

У селі Рачин, де 90% селян захотіли відійти від Московського Патріархату, громаду хоч і не зареєстрували, проте служби Київський Патріархат проводить у церкві. УПЦ (МП) віддали капличку на цвинтарі. Найскладніша ситуація у Повчі, де спершу домовилися про почергові Богослужіння обох конфесій, спільне майно, ремонти і оплату комунальних послуг, а згодом Московський Патріархат передумав. У Птичі прихильники КП знайшли для богослужінь інше приміщення.

За словами священиків УПЦ КП, громадам, які вирішили перейти до Київського Патріархату, відмовляють у внесенні змін до статутів їх релігійних громад. Робити це повинна облдержадміністрація, але у документах знаходять постійно помилки.

— Я кілька разів був у відділі релігії при ОДА, який має вносити зміни, — розповідає благочинний Дубенського району протоієрей Ігор Загребельний. — Кожного разу приносив документи, а мені кажуть — не так. Я тоді попросив, щоб вони детально розписали, що і як потрібно оформити. Приїжджаю знову, привожу все за зразком. А вони мені знову кажуть, що є помилки. Я тоді витяг їхній зразок — і вони одразу погодилися прийняти всі документи і таки почали реєструвати птицьку релігійну громаду.

Священики Київського Патріархату вимагають, аби органи виконавчої влади забезпечили виконання закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Хочуть, аби дозволили їхнім вірянам проходити до храмів, а проти духовенства закрили кримінальні провадження. Говорять також, що на Рівненщині нині не Московський Патріархат страждає, а саме вони, бо за їхніми словами, проти них чинять утиски і влада, і правоохоронці.

— Все життя наша Церква гонима, бо при владі нема християн, - розповідає настоятель Гурбицького монастиря отець Нифон, який вихід із конфлікту, як й інші священики КП бачить у єдиній Помісній Церкві. — До мене приїздять люди з багатьох сіл і просять, аби я молився за солдатів на сході і тих, хто загинув, бо священики Московського патріархату їм відмовляють. Якщо вже за здоров’я не моляться, то хоча б могли за упокій душі.