• Головна
  • Семінар “УГКЦ: преодоление мифа” (Москва, 2002)...

Семінар “УГКЦ: преодоление мифа” (Москва, 2002)

27.11.2002, 16:14

25 листопада 2002 року в московському офісі міжнародного товариства "Меморіал" пройшов семінар "Украинская Греко-Католическая Церковь: преодоление мифа". Поряд з "Меморіалом" організаторами семінару виступили Інститут вивчення релігії в країнах СНД і Балтії та фонд Генріха Белля. До участі в семінарі були запрошені представники УГКЦ і УПЦ (МП), а також українські релігієзнавці Віктор Єленський ("Православно—греко-католический конфликт в Украине: последняя фаза") і Андрій Юраш.
Від УГКЦ з головною доповіддю "Русское православие и украинский греко-католицизм: между взаимным отторжением и неизбежностью перемен" виступив Мирослав Маринович, директор Інституту релігії і суспільства Українського Католицького Університету.
З російського боку з доповіддю "Худшее, конечно, впереди: Русская Православная Церковь на Западной Украине" виступив Микола Мітрохін, директор Інституту вивчення релігії в країнах СНД і Балтії (Москва)

Матеріали семінару (тексти доповідей, стенограма дискусії та публікації про семінар) на офіційному сайті Інститут вивчення релігії в країнах СНД і Балтії.

Подаємо нижче інші матеріали та відгуки на семінар в російських та українських мас-медіах.