Севастопольського Свідка Єгови Сташевського хочуть перевести з колонії до в'язниці

20 травня, 15:56
Держава
Севастопольського Свідка Єгови Сташевського хочуть перевести з колонії до в'язниці - фото 1
Апшеронський районний суд Краснодарського краю РФ ухвалив перевести представника релігійної організації «Свідки Єгови» у Севастополі Віктора Сташевського з колонії до в'язниці на 3 роки.

Про це повідомляє прес-служба Європейської асоціації «Свідків Єгови», передає Крим.Реалії.

Відповідно до російського законодавства, у в'язниці мають утримуватися ті, хто засуджений за особливо тяжкі злочини, такі як тероризм, захоплення заручників, масові вбивства тощо.

Сташевського утримують у виправній колонії №9 у Краснодарському краї РФ, розташованій у місті Хадиженську. Адміністрація російської колонії визнала його «злісним порушником» порядку відбування покарання, а також закинула йому інші численні порушення. Згідно з повідомленням Європейської асоціації «Свідків Єгови», про більшість із них Сташевський навіть не знав. У колонії його тримали у суворих умовах і неодноразово переводили у приміщення камерного типу.

Постанова суду про переведення Сташевського до іншої виправної установи наразі не набула законної сили. Сташевський продовжує перебувати в ВК №9 і має намір оскаржити незаконне переведення.

29 березня підконтрольний Кремлю Гагарінський суд Севастополя засудив Віктора Сташевського до 6,5 років ув'язнення в колонії за «організацію міського осередку» релігійної спільноти «Свідки Єгови».

Представництво президента України в АР Крим засудило вирок щодо Віктора Сташевського.

10 серпня підконтрольний Росії Севастопольський міський суд відмовив Віктору Сташевському в задоволенні апеляційної скарги.

30 серпня Сташевського етапували з СІЗО №1 у Криму до однієї з установ ФСВП Волгоградської області Росії.