• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Шаману Олександру Габишеву, який хотів вигнати одержимого Путіна, викликали в суд «швидку допомогу»...

Шаману Олександру Габишеву, який хотів вигнати одержимого Путіна, викликали в суд «швидку допомогу»

08.07.2021, 17:29
Світові
Шаману Олександру Габишеву, який хотів вигнати одержимого Путіна, викликали в суд «швидку допомогу» - фото 1
Якутському шаману Олександру Габишеву стало погано в суді на процесі, де він проходить обвинуваченим у справі про напад на поліцейського.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

Йому викликали «швидку допомогу» прямо в суды. Засідання перенесли на 12 липня.

"У Габишева були запаморочення і тремор, він був сильно загальмований", - розповіли правозахисники. Лікарі з'ясували, що у шамана різко впало артеріальний тиск.

До суду прийшла і лікуючий лікар Габишева з Якутського психоневрологічного диспансеру. Вона вирішила, що такий стан пов'язано з хвилюванням перед судом. Тим часом правозахисники стверджують, що Габишев ніколи не виглядав схвильованим ні перед засіданнями, ні під час їх проведення, а також не скаржився на хвилювання.

У березні 2019 року Габишев вийшов в піший похід з Якутська в Москву, щоб "відновити народовладдя" і вигнати з Кремля Путіна, якого шаман вважає одержимим злим духом. Восени того ж року його затримали в Бурятії і повернули до Якутська, де на нього було порушено кримінальну справу про «заклики до екстремізму». Тоді ж шамана примусово помістили в психоневрологічний диспансер для обстеження.

У грудні 2019 року він був знову затриманий після того, як висловив намір відновити похід на Москву.

Навесні 2020 року Олександр Габишев зібрався в новий підхід, але в травні був примусово госпіталізований і потім визнаний неосудним. У січні 2021 року його примусово помістили в психдиспансері за відмову від лікування.

Зараз Габишева судять за ч. 2 ст. 318 КК РФ (застосування насильства відносно представника влади). За версією слідства, 27 січня 2021 року Габишев напав з мечем на співробітників Росгвардіі, які разом з лікарями прийшли до нього додому, оскільки він перестав приходити в Якутський психдиспансер на плановий огляд і відмовився від лікування.