Ще кілька громад вийшли з УПЦ МП і перейшли до ПЦУ

Ще кілька громад вийшли з УПЦ МП і перейшли до ПЦУ - фото 1
Єпископ Житомирсько-Овруцький ПЦУ Паїсій 24 квітня прийняв представників релігійної громади Свято-Димитрівського храму УПЦ МП с. Горщик Коростенського району. Громада вирішила на загальних зборах приєднатися до Православної Церкви України. Настоятель залишився в МП.

Як повідомив владика, він прийняв громаду до ПЦУ і вручив голові зборів відповідні посвідчення та указ.

23 квітня відбулося зібрання громади с. Куна на Вінниччині. Місцеві жителі переконливою більшістю зібрали підписи за перехід місцевої церковної громади з УПЦ МП до Православної Церкви України.

Тим часом, як повідомляє Актуаль медіа, двоє прихожан УПЦ МП в цей час викрадали майно церкви (ікони, меблі тощо) і намагалися переховувати по схованках.

У Новомиродській громаді Новоукраїнського району Кіровоградської області віряни 22 квітня голосували за перехід до Православної церкви України. На збори прийшли понад три сотні людей, розповів Суспільному співорганізатор зібрання Вадим Батій.

За його інформацією, також присутні проголосували за висловлення недовіри настоятелю Свято-Миколаївського храму УПЦ МП Сергію Шваї та парафіяльній раді, обрали нову раду та нового очільника.

"Протокол зібрання ми направимо у Кіровоградську обласну військову адміністрацію. Нехай перевіряють інформацію і тоді вже передають її до державного реєстратора".

Як повідомляє Суспільне, 11 квітня цього року у Новомиргороді на території Свято-Миколаївського собору УПЦ МП вже зібралось більше сотні людей. Вони пропонували громаді УПЦ або перейти до Православної церкви України, або звільнити храм.

Віряни ПЦУ зібрались на голосування на території тимчасового храму, облаштованого у приміщенні колишнього Будинку культури Новомиргорода. - фото 113221
Віряни ПЦУ зібрались на голосування на території тимчасового храму, облаштованого у приміщенні колишнього Будинку культури Новомиргорода.
Джерело фото: Вадима Батія

Храм Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ тимчасово розташований у коридорі колишнього будинку культури. Вадим Батій говорить, хотіли б перейти до будівлі Свято-Миколаївського храму УПЦ МП.

"Приміщенні цієї церкви належить релігійній громаді, тобто вірянам, які ходять на службу у цей храм. Ми теж зібралися та вступили до неї. Потім, коли стали її членами, проголосували за недовіру до настоятеля і парафіяльної ради. Ми все зробили в рамках чинного законодавства", — впевнений В. Батій.

Зі слів чоловіка, представники УПЦ МП на зібрання не прийшли, збори відбулися без провокацій. "Хоча йшов дощ, новомиргородці все одно прийшли на збори. Всі були на позитиві, адже люди розуміють, що роблять історичну справу".

Натомість настоятель громади УПЦ МП о. Сергій Швая вважає, що проведені збори парафіян ПЦУ – незаконні, ухваленні рішення не мають ніякого відношення до Свято-Миколаївського храму УПЦ МП. З його слів, у статуті чітко прописано, хто має право вирішувати перехід релігійної громади – це люди, які відвідують богослужіння цього храму.

"Щодо висловлення недовіри мені, то це можуть зробити лише ті віряни, які належать до громади Свято-Миколаївського храму. Я не знаю тих людей, які прийшли на ці збори, вони не відвідують нашу церкву, тому їхнє зібрання відношення особисто до мене ніякого не має".