"Щоб миритися, треба бути принаймні живими", ― Патріарх УГКЦ про передчасні спроби Ватикану примирити українців та росіян

"Щоб миритися, треба бути принаймні живими", ― Патріарх УГКЦ про передчасні спроби Ватикану примирити українців та росіян - фото 1
Сьогодні, під час активної фази цієї несправедливої війни, зокрема коли ми всі очікуємо ще одного наступу російських військ на Україну, такого типу жести, які пропнують у Ватикані, в принципі неможливі.

Про це в інтерв'ю Українському радіо заявив Патріарх УГКЦ Святослав.

"Адже щоби миритися, треба бути принаймні живими…", - підкреслив першоєрарх.

"Спершу потрібно припинити нас вбивати, а тоді можна говорити про наступні кроки. Наступним кроком має бути засудження злочинця і встановлення справедливості. Усі ті злочини, які кояться проти України, мають бути засуджені міжнародним трибуналом. Ми їх сьогодні кваліфікуємо як геноцид. Лише після засудження російського агресора може бути початок якогось процесу примирення, і це буде довга дорога", - зазначив він.

Глава УГКЦ підкреслив, що процес примирення - це є повага до ран жертви.
"І без чутливості до жертви цієї несправедливої агресії ми не маємо права з християнського боку говорити про примирення. Я сподіваюся, що нас почули. Не впевнений, що можна було встигнути щось поміняти, але дискусія розгорнулась предметна, дуже серйозна. І в цій дискусії ми маємо широку міжнародну солідарність. Гадаю, вона буде дуже корисною для України на майбутнє", - наголосив Патріарх Святослав.