Східні єпископи Європи задекларували свою солідарність з Україною
Ситуація в Україні та становище Церкви у країнах Центральної і Східної Європи в контексті взаємин із громадянським суспільством, християнські сімейні цінності, – такими були теми, що розглядалися під час чергової Зустрічі східних католицьких єрархів континенту, яка проходила від 4 до 7 червня 2015 р. в столиці Чеської Республіки м. Празі.
Ситуація в Україні та становище Церкви у країнах Центральної і Східної Європи в контексті взаємин із громадянським суспільством, християнські сімейні цінності, – такими були теми, що розглядалися під час чергової Зустрічі східних католицьких єрархів континенту, яка проходила від 4 до 7 червня 2015 р. в столиці Чеської Республіки м. Празі. Щорічний з’їзд, який відбувається за сприяння Ради Єпископських Конференцій Європи, цього разу був присвячений підготовці до осіннього Синоду Єпископів у Ватикані на тему місії сім’ї в Церкві та сучасному світі.
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, понад 40 єпископів східного обряду зібралися також для того, аби поглиблювати співпрацю між собою, обмінявшись новинами про життя відповідних Церков, про стосунки між Церквою та громадянським суспільством та з іншими конфесіями.
«Перед обличчям тривалості ситуації зовнішньої агресії на Сході України учасники висловили свою солідарність українському народові, зокрема греко-католикам, закликаючи їх і далі тривати на шляху діалогу і єдності між християнськими Церквами, якому несе загрозу особливе дезінформаційне наставлення, особливо на міжнародному рівні. В ці трагічні хвилини в історії країни всі Церкви покликані підтримувати нелегкий шлях відновлення суспільного співжиття, який проходить через навернення – єдину зброю проти тих, які вбачають у корупції єдиний принцип регулювання суспільних взаємин», – читаємо у повідомленні за підсумками празької зустрічі. Глава УГКЦ Патріарх Святослав склав подяку співбратам у єпископстві за молитви, духовну близькість та великодушну матеріальну підтримку з боку місцевих «Карітасів», закликаючи до подальшої солідарності.
У підсумковому комюніке, оприлюдненому РЄКЄ, сказано, що під час дискусій чітко наголошено на тому, що Католицька Церква, зокрема її східна традиція, висловлює своє рішуче «так» сім’ї, тому що саме в сім’ях підтримувалася свобода людської особи, різноманіття національної ідентичності, багата культурна й духовні спадщина. Саме християнські родини підтримували живою віру в Бога і надію на краще майбутнє».
Серед інших питань, які розглядалися під час зустрічі, були тривожні спроби в деяких країнах обмежувати діяльність Церкви в адміністративній та фінансово-економічній площинах, що межують з дискримінацією. Історію та сучасні виклики Греко-Католицької Церкви в Чехії представив господар зустрічі владика Ладіслав Гучко, Апостольський Екзарх.
Наступну таку зустріч вирішено провести в жовтні 2016 року в Марійському духовному центрі Фатімі в Португалії.