Схимонаха, який закликав Путіна передати йому владу, відлучили від Церкви

Схимонаха, який закликав Путіна передати йому владу, відлучили від Церкви - фото 1
Суд Єкатеринбурзької епархії у четвер прийняв рішення направити представлення про відлучення від Церкви позбавленого сану схимонаха Сергія (Романова).

Про це повідомив журналістам голова суда протоєрей Микола Малета, пише Інтерфакс-релігія.

"Сьогодні прийнято рішення про скерувати на затвердження правлячому архиєрею представлення про відлучення від Церкви", - сказав він.

Священик відзначив, що схимонах Сергію мав шанс повпливати на ситуацію.

"Сьогодні ми збиралися вже в третій раз, для суду такої необхідності не було, була надія і було бажання, що схимонах Сергій прийде, пояснить чи змінив своє ставлення, покається у своїх діях", - сказав голова суду.
У свою чергу голова епархіального відділу за взаємовідносинами церков із суспільством та СМІ протоєрей Максим Міняйло відзначив, що Романов має право подати апеляцію.

Схимонаха визвали в суд 7 вересня у якості обвинуваченого в порушенні 28-го правила святих апостолів, оскільки продовжує відправляти Служби, будучи позбавлений сану. Тим не менше Сергій у суд не з'явився, тому було призначено повторне засідання у його справі 9 вересня. Він не прибув до суду, а засідання відбулося 10 вересня.

У день суду Сергій повідомив, що "нездуг і серцевий біль, спровоковані новиною про наругу над Таїнством Євхаристії санітарними інструкціями", не дозволять йому особисто бути присутнім на засіданні.

Раніше набув поширення відеозапис виступу отця Сергія, де він назвав пандемію коронавірусу міфом і закликав до непокори церковному керівництву і владі. Серед іншого він прокляв тих, хто закриває храми під час пандемії, і попередив про створення "електронного табору сатани".

3 липня єпархіальний суд визнав отця Сергія винним в порушенні чернечих обітниць і священичій присязі та позбавив його сану. На два з трьох засідань з цього питання він не з'явився. 24 липня Патріарх затвердив рішення єпархіального суду про позбавлення Романова сану.