Шлях до вершин любові – виклик сучасному християнству
Людина – улюблене створіння Господа. І дано людині так багато, цінного, навіть, можна сказати, безцінного, безліч дарів. Серед них найтоншим, найтрепетнішим, важливим є любов. Вона довготерпелива та милосердна, вона щедра і не ревнива, вона поширюється на все, будь-коли створене Богом: чи то людину, яка випадково опинилася збоку життя, дитина, що заблукала дорогою додому, терновий кущ, що забув ожити напровесні.
4.Любов довго терпить, любов милосердна, любов не заздрить, любов не величається, не чваниться,
5Не чинить свавілля, не шукає свого, не дратується, не замислює зла,
6.Не тішиться неправдою, а співрадіє з істиною;
7.Усе покриває, всьому вірить, всього сподівається, усе зносить.
8. Любов ніколи не перестане…
Це слова з послання апостола Павла до Коринтян (1-е до Коринтян 13). І вони, напевно, найважливіші в житті кожної людини. Книга «Путь к вершинам любви» Даніеля Шеффера, яка вийшла у світ у липні 2012 року у видавництві «Христианское просвещение» саме про любов – вічну, величезну християнську любов, яка захищає, дає надію, твердість, яка дозволяє з вірою дивитися на вічний дім, дім, сповенений цього величного почуття.
Почавши з цитування одного з найважливіших розділів Євангелія, автор розтлумачує уважному читачеві важливість любові. Поступово, від пункту до пункту, Даніель Шефер, видатний проповідник-євангеліст, пояснює важливість послання апостола Павла до коринтської общини. Вона, втративши суть любові, піднесена в гордині своїх знань, стала зразком «зовнішнього» християнства – порожнього та холодного. Адже чиста любов, та, яка служить, завжди витікає з жертви. Не так багато сенсу у знань, але багато його в любові. Дитина ж знає не багато, йому світ радісний, а віра його безмежна. Так і дорослому, відрікшись уже від любові, обернувши свій погляд на сторонню думку, треба вчитися любити по-новому, у дитини. Адже «Якщо я говорю мовами людськими та ангельськими, а любові не маю, то я мідь дзвінка та кімвал гучний».
Даніель Шефер ще стверджує існування «любові нелюблячої», показової, холодної, корисливої. Адже часто доводиться зустрічатися з зовнішньою чеснотою. Людина чинить добрі справи, аби про них швидше дізналися. Або, залишаючись невідомим, у душі плекає гординю: Бог дізнається про його добрі діла. А любов же «не величається і не чваниться», навіть там, де ніхто не дізнається.
Чим книга Даніеля Шеффера може бути корисною читачеві? Глибоким розумінням того, що лише шлях істинної, чистої любові є шляхом вірним, найчудовішим. В цих рядочках кожен знайде щось для себе. Знаючий – тепло, наївний – віру, той, хто сумнівається – твердість. І все це любов.
Автор книги «Путь к вершинам любви», використовуючи і поетичні рядочки, і цитати з Книги Книг, і історичні факти, створив неймовірно повне, насичене поєднання любові та знань. Знань про любов. Він не звинувачує і не обіцяє, але показує шлях. Найчудовіший шлях любові, пройдений за людство Ісусом Христом. Він попереджає про небезпеку «зовнішнього» християнства, холодної любові, бундючної праведності. Можна мати дар пророцтва, вміти творити дива, сочитися релігійністю, але холодний розрахунок знищує християнство в людині.
Автор, який жив у Німеччині на зламі історії (народився 19 грудня 1889 року, а пік діяльності співпав з приходом до влади нацистів, помер після знищення Третього рейху), став одним з найвидатніших євангельських проповідників. Його праця, служіння, писання книг – це його подвиг. Він проповідував любов. Цікавим фактом з життя Даніеля Шеффера є і те, що його діяльність була заборонена Третім Рейхом, цією виразкою в людській історії. Але рейх упав, а праці пастора-євангеліста перекладені багатьма мовами, вони залишають у серцях людей помітний слід – слід найчудовішого шляху.