Шляхами Сивохи: УПЦ МП через "конфлікт" на Донбасі ініціює Форум "Люди миру"

Шляхами Сивохи: УПЦ МП через "конфлікт" на Донбасі ініціює Форум "Люди миру" - фото 1
Синод Української Православної Церкви, який відбувся 17 серпня 2020 року, ухвалив рішення звернутися до суспільства щодо проведення в Україні міжнародного громадянського форуму "Люди миру".

В УПЦ МП також стверджують, що "конфлікт" (а не війна, - ред.) на Донбасі "є частиною планетарних процесів".

Про це повідомив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич), постійний член Синоду, який керує справами Української Православної Церкви, в ефірі телеканалу "112 Україна", інформує ZIK.

"Підтримуючи всі зусилля та нові домовленості сторін конфлікту щодо всеосяжного припинення вогню, Українська Православна Церква звертається до громадян України та світу, суспільних, гуманітарних українських і міжнародних організацій, які представляють громадянське суспільство, які не є політичними та державними інститутами, та ініціює проведення міжнародного громадського форуму "Люди миру", здатного стати ефективною діалоговою платформою, яка згенерує зміст для розроблення й реалізації програми дій з припинення конфлікту й відновлення мирного життя людей на Донбасі та сході України. Конфлікт на Донбасі й сході України є складним за змістом і прийшов не тільки до людей, які там проживають, а й до громадян усієї України", – сказав він.

Митрополит зазначив, що цей конфлікт є частиною планетарних процесів і тим самим впливає на людей, котрі представляють міжнародну спільноту, тому запрошують до участі у форумі як мирних громадян, які проживають у зоні конфлікту на Донбасі, так і впливових професійних людей, котрі проживають у різних місцях України та країнах світу.