Сім років тому Митрополит Онуфрій став Предстоятелем УПЦ МП

Сім років тому Митрополит Онуфрій став Предстоятелем УПЦ МП - фото 1
17 серпня 2021 року Українська Православна Церква Московського Патріархату  відзначає сьому річницю інтронізації Митрополита Онуфрія на Предстоятеля Церкви.

За повідомленням Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, напередодні відзначення дати інтронізації Митрополита Онуфрія, на площі перед Успенським собором Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося урочисте богослужіння, яке очолив Предстоятель УПЦ МП.

Йому співслужили голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополити, архиєпископи та єпископи Української Православної Церкви МП, духовенство Києво-Печерської обителі, Київської єпархїі.

Сім років тому Митрополит Онуфрій став Предстоятелем УПЦ МП - фото 77360

 

Сьогодні на головній площі Києво-Печерської лаври Митрополит Онуфрій очолив Літургію. На ній Митрополиту прислужував Вадим Новинський - олігарх та один із найближчих бізнес-партнерів Ріната Ахметова і восьмий у списку найбагатших українців у рейтингу журналу Forbes. Минулого року його статки оцінили в 810 мільйонів доларів, а цього року – у 1,4 мільярда доларів. У 2020 році на свято Благовіщення Митрополит Онуфрій висвятив Новинського у диякони УПЦ МП.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП оприлюднив також привітання, які надішли Митрополиту Онуфрію від Митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви, Митрополита Чеських земель і Словаччини Ростислава, Митрополита всієї Америки і Канади Тихона.

Під час Літургії Митрополит Онуфрій возвів у сан митрополита архиєпископів: Івано-Франківського і Коломийського Серафима, Роменського і Буринського Іосифа та Черкаського і Канівського Феодосія. В сан архиєпископа возведені єпископи: Золотоніський Іоанн, Болградський Сергій, Новосанжарський Веніамін та Іванківський Кассіан.

За заслуги перед УПЦ МП низка владик отримали ордени.