• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Синод Елладської архиєпископії направив до суду справи двох митрополитів - противників вакцинації і ПЦУ...

Синод Елладської архиєпископії направив до суду справи двох митрополитів - противників вакцинації і ПЦУ

30.08.2021, 20:07
Світові
Синод Елладської архиєпископії направив до суду справи двох митрополитів - противників вакцинації і ПЦУ - фото 1
Постійний Синод Елладської архиєпископії направив слідчим церковного суду справу митрополитів Кітірського і Антікітірського Серафима і Етолійського і Акарнанійського Косми, які відмовилися дотримуватися обмеження в період пандемії. Крім цього обидва архиєрея відомі тим, що неодноразово виступали проти визнання з боку Елладської архиєпископії Православної Церкви України (ПЦУ), яку на сьогодні визнають 4 з 15 помісних Церков світового православ'я.

Таке рішення Синод прийняв на засіданнях 25 і 26 серпня, що відбулися під головуванням архиєпископа Афінського і всієї Еллади Єроніма, йдеться в повідомленні синодального комітету у справах друку, що надійшов в РІА "Новости" (ria.ru). Про це інформує Credo.press.

У липні Синод вирішив запросити на серпневе засідання митрополитів для усних пояснень через відмову дотримуватися обмеження в пандемію. Синод прийняв до уваги рекомендацію синодальної комісії з доктринальних і канонічним питань «в зв'язку з листами та іншими діями зазначених архиєреїв, якими вони проявили непокору і неповагу до одноголосного рішення Елладської Церкви щодо надзвичайної процедури надання причастя через санітарні обмеження».

«Після слухання Синод попросив їх оновити обітниці, дані під час єпископської хіротонії та погодитися з рішеннями Синоду. Після відмови митрополитів прийняти рішення Синоду було призначено слідчих, митрополита Дімітріадського і Алмірського Ігнатія для митрополита Етолійського і Акарнанійського Косми, і митрополита Александрупольського Анфима для митрополита Кітірського і Антікітірського Серафима», - йдеться в повідомленні.

Митрополитів Серафима і Косму звинувачують в "моральному підбурюванні до непослуху" віруючих щодо пропозицій дотримуватись коронавірусних обмежень. На Великдень в двох митрополіях не дотримувалися графіку початку Літургій і не уникли скупчення людей в храмах".

Митрополити Серафим і Косма також виступали проти визнання ПЦУ.

У свою чергу, митрополит Дімітріадскій Ігнатій став одним з перших архиєреїв Елладської архиєпископії, який в кафедральному соборі своєї єпархії звершив Літургію спільно з архиєреєм ПЦУ. У зв'язку з цим Дімітріадська єпархія була включена паломницьким центром Московського Патріархату в список єпархій, відвідування яких паломниками з РПЦ МП» не благословляється".

Митрополит Александрупольський Анфим також підтримав рішення Патріарха Константинопольського Варфоломія надати автокефалію ПЦУ. Його єпархія розташована на так званих "Нових землях" Греції та знаходиться під подвійною юрисдикцією - Константинополя і Афін.