Синод ПЦУ признавчив нового єпископа Бориспільського та заснував чоловічий монастир Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

23 травня, 20:55
Православні
Синод ПЦУ признавчив нового єпископа Бориспільського та заснував чоловічий монастир Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври - фото 1
23 травня 2022 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви України при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Православної Церкви України. У засіданні взяли участь усі його члени.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, за поданням Предстоятеля Синод обрав насельника Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва архимандрита Антонія (Фірлея) єпископом Бориспільським, вікарієм Київської єпархії.

У повідомленні сказано, що, враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Православної Церкви України», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви.

Синод також просив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ.

У складі Львівської єпархії був утворений Свято-Воскресенський Новоафонський монастир, намісником якого затверджений ігумен Іов (Ольшанський).

Заслухавши повідомлення Митрополита Епіфанія про покаяння та повернення до канонічної єдності з Православною Церквою України клірика Хмельницької єпархії УПЦ (ПЦУ) архимандрита Варсонофія (в миру Вадима Качана), Синод вирішив, що він продовжить священниче служіння як клірик Хмельницької єпархії.

За істотні канонічні порушення Синод позбавив сану заборонених раніше у служінні митрополита Іоасафа (Шибаєва), колишнього Білгородського і Обоянського, єпископа Петра (Москальова), колишнього Валуйського та єпископа Філарета (Панку), колишнього Білгород-Дністровського.

Синод також розглянув деякі процедурні питання, давши за ними протокольне доручення.