Синод УГКЦ подав до Папи прохання про підняття екзархату в Німеччині до рівня єпархії

27 травня, 08:55
Католики
Синод УГКЦ подав до Папи прохання про підняття екзархату в Німеччині до рівня єпархії - фото 1
Синод єпископів УГКЦ у вересні 2023 року в Римі прийняв рішення піднести Апостольський екзархат у Німеччині та країнах Скандинавії до рівня єпархії. Зараз його розглядає Апостольська столиця.

Про це Глава УГКЦ Блаженніший Святослав заявив 26 травня 2024 року в Мюнхені наприкінці Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди 65-річчя екзархату, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Це рішення ми подали на розгляд Святішого Отця Франциска і тепер хочемо його ще раз потвердити на закінчення діянь Постійного Синоду УГКЦ», — заявив Предстоятель.

Синод УГКЦ подав до Папи прохання про підняття екзархату в Німеччині до рівня єпархії - фото 134935

«65 років екзархату — це вже трохи забагато», — вважає Патріарх. «Екзархат, згідно з церковним правом, є зародком єпархії. Це — перший, тимчасовий крок. Далі структура розвивається до повноцінної єпархії, де єпископ має усі необхідні права і компетенції правлячого архиєрея, а також не є гостем, але повноправним членом Німецької єпископської конференції».

На переконання Глави УГКЦ, статус екзархальної структури більше не відповідає реальному стану спільноти УГКЦ у Німеччині та Скандинавії, яка активно розвивається. Сьогодні на цих теренах функціонує 107 парафій та душпастирств, у яких служать 49 священиків, 3 диякони та 7 сестер служебниць.

Блаженніший Святослав звернувся до всіх римо-католицьких єпископів Німеччини із проханням підтримати рішення Синоду УГКЦ. Він також висловив сподівання, що невдовзі зможе знову приїхати до Мюнхена на інтронізацію першого в історії єпарха УГКЦ у Німеччині.

«Я щиро бажаю, владико Богдане, щоб саме Ви стали цим історичним першим єпископом майбутньої єпархії», — сказав Блаженніший Святослав, звертаючись до чинного екзарха.

Вірні зустріли цю новину бурхливими оплесками.

«Нехай Господь Бог сповнить те, про що сьогодні просимо, і нехай на небесах признається до свого люду на цих благословенних землях», — побажав Предстоятель УГКЦ.