• Головна
  • Проекти
  • Синод УПЦ КП ознайомив Президента зі своїм баченням подальшого розвитку державно-церковних стосунків...

Синод УПЦ КП ознайомив Президента зі своїм баченням подальшого розвитку державно-церковних стосунків

17.05.2010, 10:30
Синод УПЦ КП ознайомив Президента зі своїм баченням подальшого розвитку державно-церковних стосунків - фото 1
Під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 14 травня 2010 р. відбулося засідання Синоду УПЦ Київського Патріархату.

SynodKP.jpgКИЇВ – Під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 14 травня 2010 р. відбулося засідання Синоду УПЦ Київського Патріархату. За повідомленням прес-центру Київської Патріархії, Синод благословив проведення 27-29 липня 2010 р. в столиці України загальноцерковних урочистостей, присвячених Дню Хрещення Київської Руси; скликання 29 липня 2010 р. в Києві Православного пастирсько-просвітницького форуму, а також відзначення у вересні цього року 940-річчя закладення Михайлівського храму Видубицького монастиря.

Синод звернувся з листом до Президента України В. Януковича щодо подальшого розвитку державно-церковних відносин. Також були підбиті підсумки Всеукраїнського церковно-інформаційного форуму. Синод підтримав ініціативу відзначення у 2011 р. 1000-ліття Софійського собору в Києві. Синодальним рішенням шляхом реорганізації розділено Інформаційно-видавниче управління на Видавничий відділ та Інформаційне управління Київської Патріархії.

Також Синод вніс до місяцеслова відзначення пам’яті видатного богослова преподобного Іустина (Поповича), рішення про канонізацію якого було прийняте Архієрейським Собором Сербської Церкви. Синодальним рішенням благословлено відкриття двох монастирів на Буковині.

У  посланні Синоду до Президента України наголошується на тому, що Конституція і українське законодавство визначають світський, тобто релігійно нейтральний характер держави, та рівність перед законом усіх належним чином легалізованих конфесій і що неухильне дотримання цих конституційних та законодавчих норм є гарантією стабільних і плідних державно-церковних відносин. І навпаки – відхід від цих норм, прояви особливого ставлення держави лише до однієї окремої конфесії можуть вести до загострення міжконфесійних суперечок та суспільного збурення, чого не можна допустити.

Єрархія УПЦ у зверненні просить Президента «всебічно сприяти тому, щоби як на загальноукраїнському, так і на місцевому рівні органи державної влади та місцевого самоврядування виявляли визначене Конституцією і законами рівне ставлення до різних конфесій, не допускали ущемлення прав одних конфесій на користь інших».

В УПЦ КП бачать користь для суспільства, держави і для Українських Церков у продовженні конструктивного діалогу між УПЦ Київського Патріархату та УПЦ в єдності з Московським Патріархатом. Тому єрархи УПЦ КП просять Главу Держави в міру можливого сприяти продовженню такого діалогу з метою подолання розділення Українського Православ’я та утворення єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Також у посланні наголошується на важливості партнерства між Церквою і державою. Одним з дієвих механізмів налагодження партнерських взаємовідносин, який показав свою користь, є, як йдеться у листі, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, що існує майже 15 років як механізм узгодження позицій основних християнських Церков, юдейських та мусульманських релігійних об’єднань, які представляють понад 95% усіх релігійних громад України. Протягом останніх років ВРЦ і РО виробила низку узгоджених пропозицій щодо гармонізації державно-церковних відносин, вирішення існуючих у цій сфері проблемних питань. УПЦ КП, яка є членом ВРЦ і РО, просить В. Януковича продовжити добру традицію співпраці держави і Ради Церков, закладену і підтримувану його попередниками на посаді Президента.

В УПЦ КП висловили сподівання, що за часів президентства В. Януковича відносини УПЦ КП та інших конфесій з державою будуть розвиватися плідно, гармонійно, у дусі конструктивного діалогу, взаємного порозуміння та партнерства. У зверненні до Президента єрархи УПЦ КП позитивно оцінили позицію Глави держави щодо державно-церковних відносин, висловлену ним на засіданні Громадської гуманітарної ради 13 травня 2010 року. Тоді В. Янукович запевнив, що держава не втручатиметься у справи Церков.