• Головна
  • Новини
  • Синод УПЦ (МП) провів кадрові зміни та реорганізував низку церковних структур...

Синод УПЦ (МП) провів кадрові зміни та реорганізував низку церковних структур

16.09.2014, 16:24
Синод УПЦ (МП) провів кадрові зміни та реорганізував низку церковних структур - фото 1
У Синодальному залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 16 вересня рвідбулося засідання Священного Синоду УПЦ.

Синод_УПЦ_(МП).jpgУ Синодальному залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви, в Успенській Києво-Печерській Лаврі, під головуванням Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 16 вересня відбулося засідання Священного Синоду УПЦ.

Згідно з оприлюдненими Постановами Синоду, митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького Феодора призначено Головою Церковного Суду Української Православної Церкви

Керуючим Чернівецько-Буковинською єпархією призначено  архиєпископа Хотинського Мелетія.

Єпископом Хотинським, вікарієм Чернівецько-Буковинської єпархії Синод призначив архимандрита Євсевія (Дудку). Наречення та хіротонія архимандрита в єпископа Хотинського, вікарія Чернівецько-Буковинської єпархії відбудеться в м. Києві.

Єпископом Краснолиманським, вікарієм Горлівської єпархії призначено єпископа Аліпія (Погребняка).

Синод УПЦ (МП) також призначив вікарного єпископа Одеської єпархії. Ним став архимандрит Віктор (Биков), клірик Одеської єпархії. Наречення та хіротонія архимандрита Віктора (Бикова) в єпископи відбудеться у Києві.

Вікарного єпископа призначено і на Хустську єпархію УПЦ (МП). Єпископом Угольським, вікарієм Хустської єпархії Синод призначив  єпископа Антонія (Боровика).

Синод УПЦ (МП) розглянув питання про реорганізацію Синодальних установ Української Православної Церкви. Утворено Митрополичу Раду з питань культури під головуванням Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. До складу Митрополичої Ради з питань культури включено Синодальний відділ Української Православної Церкви «Місія “Церква і культура”». Створено Синодальний просвітницький відділ Української Православної Церкви. Його Головою призначено протоєрея Георгія Коваленка.

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ Української Православної Церкви перетворено у Синодальний інформаційний відділ Української Православної Церкви. Головою Синодального інформаційного відділу Української Православної Церкви Синод призначив єпископа Ірпінського Климента, вікарія Київської Митрополії.

Для організації та підтримки соціальних ініціатив рішенням Синоду утворено Синодальний відділ Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань. Головою цього відділу призначено протоєрея Владислава Діханова.

Реорганізовано  Відділ благодійності та соціального служінню шляхом приєднання його до Синодального відділу Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань.

Функції Комітету з біоетики та етичних питань Синод відніс  до компетенції Синодального відділу Української Православної Церкви з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів.

Питання пастирської опіки воїнів-інтернаціоналістів віднесено до компетенції Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.