Собор Паризької Богоматері відкриють у 2024 році, до початку Літніх Олімпійських ігор

05.09.2022, 12:30
Світові
Собор Паризької Богоматері відкриють у 2024 році, до початку Літніх Олімпійських ігор - фото 1
Старовинні вітражі почали відновлювати у Соборі Паризької Богоматері. Від часу масштабної пожежі, яка завдала значних пошкоджень храму, минуло вже три роки. Нині у Нотр-Дамі все ще тривають активні реставраційні роботи. Відкрити його для відвідувачів планують за 2 роки.

Про це повідомляє "5 канал".

Зараз всім майстрів-склярів реставрують старовинні вітражі храму. Більшість композицій вціліла після масштабної пожежі у квітні 2019 року. Однак вони дуже закоптилися, запилюжилися та потьмяніли. Тож тепер потребують серйозного та делікатного очищення.

"Ми маємо справу з двома видами змін: звичайним знесенням вітража, який встановили в будівлі 150 років тому, та прибиранням уламків і пилу, що утворилися після пожежі. Важливий етап очищення – змити нагар від полум’я та наліт від людського дихання і свічкової сажі, щоб ми могли поставити вікна на місце та повернути Нотр-Даму колишню яскравість", – розповідає реставраторка вітражів Флаві Серр'є Вінсан-Петі.

Флаві Сер'єр Венсан-Петі керує компанією з виробництва вітражів. Нині майстриня отримала завдання відновити 39 вікон у Соборі Паризької Богоматері. Щоб очистити поверхню, її протирають ватою, змоченою у воді та етанолі, повільно, щоб не пошкодити скло. Процес потребує пильності та обережності, розповідає реставраторка. Однак труднощів не боїться. І прагне якнайшвидше повернути вітражам барвистість і яскравість. Робота у Нотр-Дамі кипить щодня. Команди реставраторів працюють задля спільної мети – відновити постраждалий від пожежі собор. Адже відкрити його хочуть вже у 2024 році до початку Літніх Олімпійських ігр, які прийматиме Франція.

"У Нотр-Дамі справді виникає відчуття, що ми всі задіяні у великому процесі, організованому завдяки дуже точній і складній логістиці, щоб кожна група брала участь незалежно від ремесла. Наприклад, наступного тижня ми отримаємо нові еркери, потім вони повернуться на склад, а далі ми знову над ними працюватимемо. Тож у кожного своя роль і своя хореографія, щоб весь проєкт можна було завершити до 2024 року", – підсумувала реставраторка вітражів.

Відновити Нотр-Дам сподіваються до стану, в якому він був до пожежі. Відбудувати планують і головний 96-метровий шпиль, спроєктований архітектором Еженом Віолле-ле-Дюком ще у 19 столітті.

У квітні 2019 року у Соборі Паризької Богоматері спалахнув вогонь. Пожежа знищила дах Нотр-Даму, а шпиль упав у склепіння. Постраждали також стіни, вікна і частково інтер'єр собору. Але значну частину культурних пам'яток, зокрема християнські реліквії, все ж вдалося врятувати від вогню.