Собор у Солсбері, відомий через "Новічок", перетворили на центр вакцинації
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Associated Press.
800-річний собор отримав нове застосування як один із вже близько 20 центрів масової вакцинації, відкритих в Англії останніми тижнями.
Тепер сюди щодня приходять сотні людей поважного віку та очікують своєї черги на безпечній дистанції уздовж великого нефу.
Це значний контраст порівняно з ситуацією під час епідемії чуми у 17 сторіччі, коли собор був замкнений.
Додатковою особливістю вакцинаційного центру у соборі стало те, що люди, які приходять на щеплення, мають нагоду послухати твори Баха, Генделя та інших композиторів, виконані на органі собору.
"Зараз, у час кризи, люди збираються разом і хочуть послухати музику, і в години радості люди також хочуть слухати музику. І це може заспокійливо впливати на тих, хто ймовірно почувається стривоженим з різних причин", - розповідає Девід Холлс, музичний директор собору.
Люди, з якими спілкувалися репортери, розповідають, що дуже задоволені можливістю прийти на щеплення у таке символічне та атмосферне місце. Деякі навіть надсилали пану Холлсу прохання про те, які твори хотіли б почути, вказуючи, на котру годину записані.
Британія поставила за мету до середини лютого вколоти першу дозу вакцини понад 15 млн осіб. У рамках цієї хвилі вакцинації щеплення отримують найстарші та найбільш вразливі громадяни, а до 18 вересня хочуть провакцинувати вже все доросле населення.
Нагадаємо, собор у Солсбері став широко відомим за межами Британії після замаху на колишнього російського шпигуна Сєргєя Скрипаля та його доньки, яких отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новічок".
Співробітники російського ГРУ Александр Петров і Руслан Боширов, які, за даними британської влади, були виконавцями замаху, ствержували в інтерв'ю, що вони - просто туристи і поїхали в Солсбері, тому що друзі порадили їм подивитися на "знаменитий Солсберійський собор".