Сьогодні львів’ян запрошують приєднатися до міжнародної акції проти смертної кари

30.11.2021, 08:46
Анонс
Архівне фото - фото 1
Архівне фото
30 листопада у Львові пройде акція “Міста за життя - міста проти смертної кари”. Ініціатори акції — міжнародна Спільнота святого Егідія та рух “Молодь за мир”.

У цей день підсвічуються визначні будівлі різних міст. У Львові о 17:00 підсвітять каплицю Кампіанів (пл. Катедральна, 1).

Очікуються виступи учасників Спільноти святого Егідія, руху “Молодь за мир” та представника міської влади Львова.

Цього року до події приєднуються близько 2000 міст по всьому світу.

З повідомлень у ЗМІ, на території України, а саме на окупованій частині Донбасу, проводилась смертна кара. Також вона практикується у сусідній з Україною Білоруссю.

Спільнота святого Еґідія щороку збирає підписи небайдужих за те, щоб смертну кару скасували в усіх країнах світу.

Як розповіли у спільноті, 30 листопада 1786 року указом Петра Леопольда Йосипа Габсбурга смертну кару вперше було скасовано у Великому герцоґстві Тосканському. Саме тому Спільнота святого Еґідія обрала цю дату для проведення акції. Вперше вона відбулася в 2002-му році. З тих пір до неї долучилося 2371 місто.

Львів став першим українським містом, яке долучилося до акції ще 2010-го року, також подія відбувається в Івано-Франківську.

Спільнота святого Еґідія та рух “Молодь за мир” (який є частиною спільноти) присутні більше, ніж в 70 країнах світу. Учасники займаються допомогою бездомним, стареньким, біженцям, людям з інвалідністю. А також працюють над вирішенням гуманітарних викликів таких, як смертна кара, війна, поширення СНІДу.

У Львові учасники Спільноти святого Егідія та руху “Молодь за мир” допомагають бездомним, а також літнім людям.

Всі бажаючі можуть долучитися до їх діяльності:

Акредитація ЗМІ для участі в акції обов’язкова за номером +380 68 7901770

Сьогодні львів’ян запрошують приєднатися до міжнародної акції проти смертної кари - фото 83284