Сьогодні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрінеться з Папою Франциском

Сьогодні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрінеться з Папою Франциском - фото 1
Сьогодні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрічається з Папою Франциском і держсекретарем Святого Престолу П’єтро Пароліном у Ватикані.

Релігієзнавець Віктор Єленський у блозі на РІСУ прокоментував важливість такої зустрічі, нагадавши слова Любомира Гузара про те, що "Ватикан не є центром, а пульсом і нервом світової політики".

"Апостольський Престол і країна Україна – природні союзники. Рівність країн всередині ООН, скасування права вето у Раді Безпеки, протидія імперіалістичним зазіханням і загарбанням чужих територій, скасування/зменшення боргу для країн, що розвиваються, право націй самим визначати свій шлях, їхнє святе право на захист своєї свободи й територіальної цілісності, справедливий мир, оборона людської гідності, проблема біженців, релігійна свобода, (не)ефективність ОБСЄ – це той мінімальний глобальний порядок денний, який пече і Києву, і Ватикану, і який би мав стати надійною платформою для дієвої і глибокої співпраці. Тому, видається, сьогоднішня зустріч мала б сфокусуватися саме на цьому: як зробити означені питання основою для спільної предметної і взаємодоповнюваної співпраці", - вважає Віктор Єленський.

Він нагадує, що в Апостольській Столиці не поспішають визнати Україну - країною, що зазнала агресії і веде справедливу війну. А ще, за словами Віктора Єленського, важливим є питання: Чи дійсно Апостольський Престол розглядає Путіна - "національним лідером" країни, де щорічно здійснюється по півмільйона абортів, яка є першою в Європі за кількістю ув’язнених та померлих від пияцтва, де віруючих пачками кидають у тюрми, а опозиціонерів труять нервово-паралітичними речовинами, де відсутня свобода релігії. І чи міг би Папа застосувати політико-дипломатичний інструментарій для усунення російської агресії проти України?

"Якщо на це та на цілу низку інших питань сьогодні часу не вистачить, розмову можна продовжити в Україні: візит сюди Папи Франциска якраз на 20-ту річницю української прощі святого Папи Івана Павла ІІ був би більш ніж доречним", - резюмував Віктор Єленський.