Сьогодні у Києві акція солідарності з кримчанами, які зазнають політичних і релігійних переслідувань

Сьогодні у Києві акція солідарності з кримчанами, які зазнають політичних і релігійних переслідувань - фото 1
У Києві у вівторок, 9 березня, відбудеться акція солідарності з жителями тимчасово окупованого Росією Криму. Захід розпочнеться о 14:00 в парку імені Тараса Шевченка.

За словами організаторів, на акції зі словами підтримки до жителів Криму звернуться звільнені політичні в’язні, кримські журналісти та громадські діячі, представники Меджлісу кримськотатарського народу, органів державної влади, правозахисники, передає Радіо Свобода.

Організатори заходу: Кримська правозахисна група, ZMINA, Центр громадянської освіти «Альменда», Будинок прав людини «Крим», ГО «КримSOS», Центр громадянських свобод, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», ГО «Євромайдан-Крим», Регіональний центр прав людини, Кримськотатарський ресурсний центр, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Крайова рада українців Криму.

Як РІСУ неодноразово повідомляла, інформація про протиправну діяльність РФ на тимчасово окупованих територіях, зокрема щодо незаконних обшуків і затримань, винесена Україною 23 лютого 2021 року на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН в ході дебатів по пункту порядку денного" Ситуація на тимчасово окупованих територіях України".

Українські дипломати закликали міжнародних партнерів надати належну оцінку незаконним діям Російської Федерації в тимчасово окупованому Криму.

"Релігія — це зброя для Росії і частина безпекової політики РФ. Хто вбудовується у систему і підтримує РПЦ — має шанс на виживання. Всіх, хто має інший світогляд і не підтримує дії окупантів, знищують. Так було з Українською Православною Церквою, останній храм якої закрили на кримському півострові, так переслідуються на тимчасово окупованих територіях представники Хізб ут-Тахрір, Свідки Єгови, греко-католики та інші", - заявив Ігор Яременко, заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ України.

За його словами, Росія використовує релігію, як "зброю у своїй гібридній війні проти України поряд зі збройною агресією та інформаційною війною". Тому українська сторона домагатиметься посилення санкцій для РФ за релігійні переслідування і на міжнародній арені. Посилення санкцій є відповіддю на релігійну агресію Росії в Криму та на Донбасі. Вони мають бути застосовані до тих, хто стоїть за релігійними переслідуваннями.