Сьогодні у всіх храмах УГКЦ в Україні та світі молилися за жертви війни і пандемії

02 квітня, 18:24
Католики
Сьогодні у всіх храмах УГКЦ в Україні та світі молилися за жертви війни і пандемії - фото 1
«Молитва за покійних є молитвою єдності Божого народу, який висловлює свою віру у воскресіння, адже ми віримо, що всі покійні воскреснуть»., – сказав Глава УГКЦ 2 квітня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в межах молитовної ініціативи Ради єпископських конференцій Європи.

Глава УГКЦ підкреслив, що сьогоднішня Божественна Літургія є особливою, позаяк уся Українська Греко-Католицька Церква єднається в молитві з усіма католицькими єпископами Церкви у Європі.

«Єпископат Європи ще минулого року, коли людство спіткала біда пандемії, встановив для кожної єпископської конференції, кожного Синоду окремий день моління за жертв пандемії. До цієї спільної молитви усіх єпископів Європи сьогодні додається ще один намір – за мир в Україні і за жертв цієї несправедливої війни», – розповів Блаженніший Святослав.

«З нами єднаються не тільки єпископи у Європі. Сьогодні молиться увесь Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви у цілому світі. Сьогодні Божественну Літургію, безкровну жертву, будуть приносити наші владики Канади і Америки, Бразилії і Аргентини, Австралії. Наші священники в Арабських еміратах, Південній Африці та інших країнах, де б’ється українське серце», – додав він.

Тож ця молитва за припинення війни, за жертв несправедливої російської агресії, наголосив Блаженніший Святослав, єднає нас як великий Божий народ, єднає на поза межами лише однієї національності як Церква Христова, Вселенська Церква, яка є таїнством єдності усього людського роду.

Сьогодні у всіх храмах УГКЦ в Україні та світі молилися за жертви війни і пандемії_1

Глава УГКЦ закликав вірних, звершуючи цю молитву за Україну і за жертв війни, благати в Господа Бога припинення «гріха Каїна» на українських землях. Та відзначив, що молячись за жертв цієї війни, ми хочемо обійняти усіх тих, хто бореться.

«У цій молитві я хочу особливо подякувати за свідоцтво наших монахів редемптористів у Чернігові, які разом з мешканцями цього древнього руського міста стоять і пригортають до серця своєї Церкви тих людей, які втратили все», – сказав він.

Предстоятель закликав молитися сьогодні і за владику Василя Тучапця у Харкові, за мешканців харківської Салтівки: «Це ім’я вже знають мешканці України, бо саме там знаходиться наш катедральний собор у Харкові, в нижньому храмі якого звершують богослужіння, а у верхньому – кожного дня годують сотні людей, які лише з рук матері Церкви можуть сьогодні отримати навіть цю земну їжу».

«Ми сьогодні молимося за монастир отців василіан у Покотилівці, який є за кілька кілометрів від Харкова, за отців василіан, які біля Краматорська моляться і служать своєму народу, – сказав Блаженніший Святолав і додав: – Цими днями я розмовляв з нашими отцями василіанами в окупованому Херсоні. Їхній монастир знаходиться 7 кілометрів від знаменитої Чорнобаївки. Ми сьогодні обіймаємо молитвою наших отців у Мелітополі, в Бердянську, усіх тих, які дивляться в очі смерті».

Сьогодні у всіх храмах УГКЦ в Україні та світі молилися за жертви війни і пандемії_2

Відтак Глава УГКЦ звернувся до сумління людей в усьому світі: «Почуйте голос крові, яка лунає з української землі до небес.

«Ми сьогодні передаємо у руки Небесного Отця усіх загиблих. Хочемо обійняти кожну матір, дружину, сестру і брата, кожну дитину, які втратили свого сина, чоловіка, батька, брата, сестру на цій війні. Ми навіть не знаємо скільки жертв приніс цей смерч війни. Але Господь знає. І ми просимо в цій Літургії, щоб Він пом’янув поіменно кожного з тих, кого не поховали в Маріуполі, кожного з тих, чиї тіла щедро засівають чорноземи України», – сказав Блаженніший Святослав.

Наприкінці Божественної Літургії Предстоятель з присутнім духовенством звершив Панахиду за душі жертв кривавої війни росії проти Україні.

Довідка

У 2021 році Рада єпископських конференцій Європи (ССЕЕ) запровадила ініціативу – молитву за жертв пандемії під час Великого посту, коли кожна єпископська конференція мала окремий день молитви. Минулого року ця ініціатива вийшла поза межі Європи, бо єпархії УГКЦ у США долучилися до неї разом з УГКЦ в Європі. У 2022 році Рада єпископських конференцій Європи запропонувала, щоб кожна єпископська конференція відслужила Божественну Літургію за мир в Україні і за жертв війни і пандемії. Для Української Греко-Католицької Церкви днем молитви стала субота 2 квітня.