Сьогодні у Ватикані відбудеться зустріч Папи Франциска з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

25.01.2023, 08:45
Католики
Сьогодні у Ватикані відбудеться зустріч Папи Франциска з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій - фото 1
Очільники та представники українських Церков також візьмуть участь в екуменічній молитві з нагоди завершення Тижня молитов за єдність християн.

Зустріччю з керівництвом Дикастерії Святого Престолу з питань комунікації у вівторок, 24 січня 2023 р., розпочався візит до Ватикану делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. У перший день візиту очільники та представники релігійних організацій України також зустрілися з очільником Дикастерії з питань міжрелігійного діалогу та відвідали греко-католицький собор Святої Софії.

За повідомленням Радіо Ватикану, програмою візиту передбачено також зустрічі з Папою Франциском, з Державним Секретарем Святого Престолу та візит до Дикастерії сприяння єдності між християнами.

В середу, 25 січня, делегати візьмуть участь в екуменічному богослужінні, яке Єпископ Риму звершить у базиліці святого Павла за мурами з нагоди завершення Тижня молитов за єдність християн. Варто зазначити, що попередня зустріч ВРЦіРО з Папою Римським відбулася в червні 2001 року під час візиту в Україну святого Івана Павла ІІ.

«Ця поїздка матиме історичне значення. Сподіваємося, що голос різних Церков та релігійних організацій буде почутий і принесе добрі конкретні плоди для нашого зболеного народу», – зазначив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, анонсуючи цей візит.

У четвер, 26 січня, в конференц-залі Радіо Ватикану відбудеться прес-конференція, під час якої будуть підбиті підсумки візиту.

В ній візьмуть участь Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Преосвященний Мечислав Мокшицький, Львівський римо-католицький митрополит, в.о. Голови Конференції римо-католицьких єпископів України, Преосвященний Маркос Оганесян, єпископ УЄ ВАЦ, Валерій Антонюк, Голова ВСЦ ЄХБ.

Додамо, що ВРЦіРО перебуває в Римі з 24 по 26 січня з офіційним візитом до Апостольської столиці. Головна мета візиту ВРЦіРО — інформування Святішого Отця й очільників Римської курії про ситуацію в Україні, налагодження співпраці зі Святим Престолом в галузі екуменічного та міжрелігійного діалогу.

До складу ВРЦіРО входять 15 Церков та релігійних організацій, серед яких православні, греко- і римо-католицька, протестантські та євангельські Церкви, юдейське та мусульманське релігійні об’єднання, а також одна міжцерковна організація. Рада Церков представляє понад 95 % усіх релігійних організацій України.