Спікер ВРУ обіцяє зважене рішення на пропозицію ВРЦіРО ухвалити законопроект про заборону Церков, керованих із Росії

13.04.2023, 09:04
Держава
Спікер ВРУ обіцяє зважене рішення на пропозицію ВРЦіРО ухвалити законопроект про заборону Церков, керованих із Росії - фото 1
Верховна Рада розгляне й ухвалить зважене рішення щодо пропозицій Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), що стосуються, зокрема, ухвалення законопроекту №8371 про заборону в Україні Церков, керованих із Росії.

Про це повідомив спікер українського парламенту Руслан Стефанчук, інформує Інтерфакс-Україна.

"11 квітня у мене відбулася відверта розмова з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій... За підсумками зустрічі з членами ВРЦіРО сьогодні я отримав лист, де значиться, що Церкви та релігійні організації підтримують розгляд в українському парламенті та прийняття за основу зазначеного документа... Зі свого боку я, як голова Верховної Ради України, зазначу, що всі ці та інші надані нам з боку ВРЦіРО пропозиції ми розглянемо й ухвалимо зважене рішення", - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Стефанчук уточнив, що на цій зустрічі проговорив із представниками ВРЦіРО низку законодавчих ініціатив, а особливу увагу сторони приділили проекту закону №8371, який не допускатиме діяльність будь-яких релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу релігійних організацій, керівний центр яких розташований поза межами України, у державі, яка здійснює військову агресію проти України.

За словами спікера, ВРЦіРО - проти російської Церкви в Україні і всі члени ради усвідомлюють, що Росія не має права впливати на українські релігійні організації.

Спікер Верховної Ради також додав, що представники ВРЦіРО одностайно визнають невідворотність юридичної відповідальності будь-якої особи за порушення законодавства України, "незалежно від того, в рясі людина чи ні".

Як РІСУ інформувала, ВРЦіРО засуджує зловживання Російською Федерацією релігійними почуттями в агресивній і несправедливій війні проти України.

Представники Ради одностайно заявили про:

  • неприпустимість діяльності в Україні будь-яких організацій, у тому числі релігійних, центри та керівництво яких знаходяться в російській федерації;
  • невідворотність покарання для всіх осіб, причетних до сприяння ворогу та державної зради, незалежно від того, до якої конфесії і церкви вони належать та чи мають якийсь сан;
  • рівність перед законом представників всіх релігій.

Члени ВРЦіРО закликали державні та правоохоронні органи робити все можливе, щоби не допустити дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.