Спільнота святого Еґідія – серед активних організацій, які підтримують Україну у воєнний час

Спільнота святого Еґідія – серед активних організацій, які підтримують Україну у воєнний час - фото 1
100 днів триває війна в Україні. Увесь цей час Спільнота святого Еґідія підтримує регіони, які постраждали внаслідок бойових дій, а також займається пошуком і поширенням гуманітарної допомоги для біженців в Україні та Європі. Для цього створено міжнародну структуру з центром у Римі, Варшаві, логістичним центром у Львові та гуманітарним центром у Івано-Франківську, в якій працюють сотні волонтерів.

У МОЗ повідомили, що Спільнота святого Еґідія – один з основних постачальників гуманітарної допомоги, які підтримують медичну систему у воєнний час.

Спільнота підтримує Україну у вирішенні ключових медичних проблем – через Міністерство передано гормональні препарати інсулін та левотироксин для потреб діабетиків та людей із захворюваннями щитоподібної залози. Також понад 80 лікарень у 18 областях України уже отримали необхідні та дорогі ліки (в тому числі, гормони, антибіотики та сильнодіючі знеболюючі засоби), дитяче харчування, речі першої необхідності.

"Ми високо цінуємо ваше партнерство та солідарність", - сказав Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

Спільнота святого Еґідія – серед активних організацій, які підтримують Україну у воєнний час - фото 94420

15 палет медикаментів та розчинів для замісної ниркової терапії Спільнота святого Еґідія днями передала Першому медичному об'єднанню Львова. Пацієнти матимуть можливість безперешкодно проходити процедури гемодіалізу.

Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради поставлено ліки та предмети першої необхідності.

Спільнота святого Еґідія надає гуманітарну допомогу біженцям та жителям у небезпечних регіонах України, у великих містах та маленьких і віддалених населених пунктах.

Як повідомляють у Спільноті, медикаменти, їжа, дитяче харчування, одяг та взуття, матраси, засоби гігієни, побутова хімія тощо передаються через міські адміністрації, територіальні громади тих областей, які найбільше постраждали внаслідок дій окупантів та продовжують перебувати у небезпеці (серед них – Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Харківська, Миколаївська, Чернігівська, Запорізька області). Також Sant'Egidio передає допомогу через волонтерські, релігійні організації та надсилає її індивідуально.

Спільнота святого Еґідія – серед активних організацій, які підтримують Україну у воєнний час - фото 94421

В Івано-Франківському домі Спільноти щотижня отримують допомогу кілька сотень людей. В гуманітарному центрі переселенці отримують їжу, предмети гігієни, ліки і одяг.

Спільнота святого Еґідія здійснює евакуацію за кордон та у безпечні місця в Україні дітей, літніх людей, хворих, які потребують діалізу, людей з інвалідністю, сімей з «гарячих точок» України:

Спільнота евакуювала та прийняла уже понад 100 людей з України, яким потрібен діаліз, та їхні сім’ї. Евакуйовані – жителі Харкова, Чернігова, Кременчука, Краматорська, Полтави, Сум, Києва та Гостомеля. Їх приймають у Римі, Генуї, Берліні, Мюнхені та інших містах Європи.

"Над цим важливим проектом працює дуже багато небайдужих людей – їм успішно вдається буквально вирвати людей, що потребують діалізу, з лап війни та страху, і навіть смерті", - говорить Оля Макар, координатор руху «Молодь за мир», створеного Спільнотою святого Еґідія.

Спільнота проводить щотижневі роздачі їжі для бідних і бездомних людей у Києві (Троєщина, Дарниця, Вокзал), Львові, Івано-Франківську та Луцьку.