Вже відомо, який вигляд матиме перший в світі багатоконфесійний центр у Берліні

04.06.2021, 11:23
Світові
Вже відомо, який вигляд матиме перший в світі багатоконфесійний центр у Берліні - фото 1
У Берліні почали будувати перший багатоконфесійний центр богослужінь «Дім Єдиного» (House of One), пише The Guardian. Метою його створення є об’єднання людей, які сповідують християнство, іслам та юдаїзм.

Джерело: Hmarochos

Мечеть, синагога і церква будуть об’єднані в місці на Лейпцизькій вулиці, в районі, звідки бере свій історичний початок Берлін, і на колишньому фундаменті церкви святих Петра та Павла XIII століття, яка сильно постраждала під час Другої світової війни. Її руїни були знесені в 1960-х роках.

Основне будівництво почнеться восени і, як очікується, триватиме чотири роки. Тижневик Die Zeit назвав храм «найбільш вражаючим церковним будівельним проєктом Німеччини».

Вартість проєкту – 47 мільйонів євро, з яких уряд Німеччини виділив – 20 мільйонів, місцева влада – десять мільйонів, пожертвування – дев’ять мільйонів. Очікується, що суму, яка залишилась, зберуть протягом наступних чотирьох років.

Проєкт розробило берлінське архітектурне бюро Kuehn Malvezzi, яке виграло міжнародний конкурс в 2012 році. Видання Divisare пише, що основна концепція полягає в ідеї різноманітності в єдності: у кожної віри буде своє власне місце для ритуалу, а геометрична форма каркасу будівлі об’єднує різні простори і створює єдиний вид в контексті міста.

Вже відомо, який вигляд матиме перший в світі багатоконфесійний центр у Берліні - фото 73410

 

У будівлі будуть церква, мечеть і синагога, об’єднані центральним залом, де проводитимуть дискусії і заходи. Їх зможуть відвідувати люди, які сповідують різні релігії, а також атеїсти. Зовнішній вигляд центру відрізнятиметься від сусідніх житлових і комерційних будівель кубічною формою. Особливі отвори в цегляному фасаді характеризують священність простору всередині – вони розташовані навколо центрального залу з куполом. Всі простори спеціально розроблялися у співпраці з кожною з релігійних громад.