"Співпрацює з окупантами", - у Харкові депутати облради ініціюють заборону УПЦ МП

31 січня, 13:45
Держава
"Співпрацює з окупантами", - у Харкові депутати облради ініціюють заборону УПЦ МП - фото 1
Депутати Харківської обласної ради розглянуть на сесії питання про звернення до президента щодо заборони Української Православної Церкви Московського Патріархату та накладання вето на законопроєкт про містобудівну реформу.

Відповідні проєкти рішень опубліковані на сайті Харківської облради, передає KHARKIV Today.

Звернення депутатів щодо негайної заборони в Україні Російської Православної Церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій буде адресовано президенту України Володимиру Зеленському, Верховній Раді, Кабінету міністрів України, главам місцевих адміністрацій та Конституційному суду.

У пояснювальній записці зазначається, що під час повномасштабного вторгнення Росії в Україні продовжує діяльність Українська Православна Церква Московського Патріархату, яка до війни активно просувала ідею "братства" з Росією, а зараз серед представників цієї Церкви виявляють колаборантів, які співпрацюють з окупантами, поширюють російські наративи, виправдовують російську агресію.

"Неможливо приховати факти здачі цілих єпархій Російській Православній Церкві, агітації за русскій мір і русскоє оружиє, втечі єрархів-колаборантів до Росії, співучасті у викраденні людей, доносів на українських патріотів і ветеранів, священиків Православної Церкви України та інших злочинів", — сказано у пояснювальній записці.

У самому тексті звернення сказано, що депутати Харківської обласної ради обурені тим, що під час війни в Україні діє УПЦ Московського Патріархату. Облрада нагадує про обшуки у Києво-Печерській лаврі, які підтвердили наявність там російських агітаційних матеріалів, що спрямовані на "розкол українського суспільства", та наголошує на непоодиноких випадках колабораціонізму серед представників УПЦ МП.

Сесія Харківської обласної ради відбудеться 14 лютого у режимі відеоконференції.