Співробітники посольства Росії щоп'ятниці відвідували архиєреїв УПЦ МП, - Юрій Чорноморець

Співробітники посольства Росії щоп'ятниці відвідували архиєреїв УПЦ МП, - Юрій Чорноморець - фото 1
Перед початком повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року присутні у Києві дипломати РФ щотижня мали зустрічі з архиєреями у головному офісі УПЦ МП.

Про це у себе на Фейсбуці написав професор релігієзнавства Юрій Чорноморець, передає Еспресо.

"УПЦ мала відверту колаборацію з Російською Федерацією. Коли я працював з владикою Антонієм Паканичем, то бачив як представники російського посольства ходили до митрополії кожної п’ятниці, а за потреби і частіше. Якщо Ви звернетеся із запитом до СБУ, то можете отримати дані про управління інформаційною політикою УПЦ в ручному режимі з боку Москви у період з вересня 2014 року, коли було прийнято рішення про такий перехід у повне підкорення церковній та світській владі РФ. Участь у інформаційній війні проти України на боці Росії є доконаним фактом, і єпископат та апарат митрополії точно підпадають під санкції закону про колабораціонізм", - зазначив науковець у відкритому листі на адресу голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олени Богдан.

Окрім того, за словами Чорноморця, йому не відомі факти "про те, що УПЦ МП на окупованих територіях відмовилася із колаборації з РФ та проросійськими маріонетками".

"Вважаю, що це показник. Особливо на тому фоні, що прикладів успішної співпраці УПЦ з державою і суспільством на неокупованій території немає. Окремі заяви керівництва УПЦ про підтримку незалежності та цілісності України розходяться з їх справами", - зазначає релігієзнавець.

Тож зараз, на думку Юрія Чорноморця, слід "ініціювати законодавчу заборону будь яких зв’язків для українських релігійних громад і об’єднань з релігійними об’єднаннями в РФ".

"Лише така повна заборона зв’язків з Москвою і покарання колаборціоністів можуть створити умови для успішного діалогу УПЦ і ПЦУ", - підсумував професор.