"Сподіваюся, що в організаторів Хресної дороги в Колізеї буде ще можливість виправити сценарій", - єпископ РКЦ Віталій Кривицький

13.04.2022, 08:45
Католики
"Сподіваюся, що в організаторів Хресної дороги в Колізеї буде ще можливість виправити сценарій", - єпископ РКЦ Віталій Кривицький - фото 1
Не хочу бути нікому суддею та не буду оригінальним, коментуючи сценарій Хресної Дороги на Велику П’ятницю у Колізеї, де хрест спільно мають нести українці і росіяни. Розділяю думку багатьох співвітчизників, що тематика ХІІІ-го стояння у ньому скоріш завдає болю, ніж єднає воюючі народи.

Такий допис єпископ Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Віталій Кривицький оприлюднив на сторінці у Фейсбук.

"Сам у собі жест примирення є добрим, але деталі обставин можуть бути не зрозумілими ззовні конфлікту, бо є неоднозначними. З цього й виникає такий сильний резонанс.

Маю священика в дієцезії, який тепер переживає складний процес заміни суглобу. Хоча в наші часи це не є надто складною операцією, проте її комплікація полягає у тому, що кістка суглобу має поважне запалення. Новий суглоб не є чимсь поганим, але він не стане на бажане місце, якщо не вилікувати хвороби.

Мені здається, що за останню добу я зробив все від себе можливе, щоб донести про невідповідність цього літургійного жесту у контексті жахливої війни та планованого її можливого загострення. Решту віддаю Богу. Я також переконаний, що зробив від себе все можливе, щоб не сказати зайвого слова засудження в сторону тих, хто не до кінця зважив всі обставини. Помилився, намагаючись прикласти свої зусилля для того, щоб зупинити війну. Я щиро сподіваюся, що у організаторів буде ще можливість виправити сценарій Хресної Дороги та уникнути подальших суперечок на цю тему", - йдеться у дописі єпископа Віталія Кривицького.