Спонсор УПЦ МП потрапив до бази "Миротворця"

Спонсор УПЦ МП потрапив до бази "Миротворця" - фото 1
Фінансиста РПЦ, власника мережі “БРСМ-Нафта” Андрія Бібу внесли до бази сайту “Миротворець”.

Його дані розмістили в “Чистилищі” 16 дистопада 2021 року, повідомляє Релігійна правда.

Як зазначено на сайті "Миротворця", йому інкримінують “фінансування антиукраїнських політичних сил, а також пропагандистських заходів, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичного життя, він є противником незалежності українського православ’я від підконтрольної Росії (країна-агресор) РПЦ”.

Центр “Миротворець” просить правоохоронні органи розглядати цю публікацію на сайті як заяву про скоєння цим громадянином усвідомлених діянь проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Спонсор УПЦ МП потрапив до бази

Бізнесмен Андрій Біба вже давно фінансує УПЦ МП. У цьому він і сам зізнався під час спілкування з журналістом програми “Гроші” (сюжет вийшов у травні 2021 року). За його словами, зараз він “веде 78 храмів по всій Україні”.

На офіційному сайті УПЦ МП можна знайти згадки про спонсора Андрія Бібу.

Також деякі експерти озвучують підозри, що Біба міг фінансувати акції протесту проти Вселенського Патріарха Варфоломія, організовані “Мирянами” влітку.

Нагадаємо, 8 жовтня організація “Миряни” опублікувала звернення до президента Володимира Зеленського, в якому скаржиться на акціх бойкоиу заправок Біби та просить главу держави “взяти ситуацію під свій контроль”. У зверненні “Миряни” заявляють, що Бібу “тероризують за православну віру та допомогу” УПЦ МП.

Також “Миряни” підтвердили, що Біба є парафіянином Московської Церкви в Україні, який профінансував будівництво 50 храмів цієї Церкви. До речі, сам Біба раніше заявляв, що веде 78 храмів по всій Україні (про це він сказав у сюжеті програми “Гроші”, який вийшов у травні 2021 року).

У зверненні висловлювалося “занепокоєння”, що такі дії активістів можуть “сколихнути хвилю насильства в країні та спровокувати активізацію нових конфліктів на релігійному ґрунті”.

У зв’язку з цим “Миряни” попросили президента “дати доручення правоохоронним органам надати правову оцінку діям та висловлюванням представників “Правого сектору” щодо Української Православної Церкви (УПЦ МП, – ред.) та власника мережі АЗС “БРСМ-нафта” Андрія Біби”.

Як РІСУ інформувала, член Проводу "Правого сектору" Василь Лабайчук закликав бойкотувати мережу заправок “БРСМ-нафта” через фінансування нею будівництва храмів Московського Патріархату та партії Шарія.