США схвалили передачу Україні заарештованих активів російського православного олігарха

11.05.2023, 12:51
Світові
США схвалили передачу Україні заарештованих активів російського православного олігарха - фото 1
Сполучені Штати схвалили передачу заарештованих активів підсанкційного російського олігарха Костянтина Малофєєва Україні.

США вперше схвалили передачу конфіскованих активів російського олігарха Костянтина Малофєєва, який перебуває під санкціями, для відправки в Україну.

Про це пише Financial Times, передає НВ.

Дозвіл надійшов у середу від генерального прокурора Мерріка Гарланда, який заявив, що додаткові кроки такого роду будуть зроблені.

« Хоча це перша передача Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів для відновлення України, вона не буде останньою», — йдеться у заяві.

Такого кроку було зроблено на тлі дебатів серед союзників України на Заході про те, якою мірою конфісковані російські активи можуть бути використані для фінансування масштабних зусиль з відновлення країни.

Рішення прокурора Гарланда пов'язане з торішнім звинуваченням Костянтина Малофєєва, якого звинуватили у порушенні санкцій, введених у відповідь на анексію Криму Москвою у 2014 році.

Генпрокурор США заявив, що мільйони доларів було вилучено «з рахунку в американській фінансовій установі, пов'язаній із порушеннями Малофєєвим санкцій».

У лютому після зустрічі з генеральним прокурором України Андрієм Костіним Гарланд санкціонував використання коштів « в Україні для відшкодування шкоди, завданої несправедливою війною Росії».

У середу Гарланд заявив, що кошти були переведені до Державного департаменту США та будуть «призначені для цієї мети».

Як пише FT, поки невідомо, як саме передані в цьому випадку активи використовуватимуть Україна чи коли вони стануть доступними Києву.

Малофєєв потрапив під американські санкції 2014 року, а 2022-го його звинуватили у порушенні санкцій. За даними прокурорів, Малофєєв намагався переказувати гроші з рахунку в денверському Sunflower Bank діловому партнеру, порушивши санкції США.

Наприкінці грудня Конгрес США ухвалив, а президент Джо Байден підписав закон про фінансування федерального уряду, який, зокрема, передбачає право Мін'юсту передавати Держдепартаменту конфісковані активи, щоб потім передавати їх Україні.

Як відомо, Костянтин Малофєєв - засновник телеканалу «Царгород». У 2014 році він організував в Україні паломництво Дарів волхвів.

Безпекою цінної реліквії керував Ігор Гіркін, відомий під псевдонімом "Стрєлков". Також у склад делегації входив Олег Лебедєв - член партії "Єдина Росія", колишній "афганець" і керівник обласних організацій бойових мистецтв.

Читайте також:

У Кремлі істерика через конфіскацію майна православного олігарха у США