Стали відомі деталі вбивства священика ПЦУ у Бучі

30 квітня, 09:00
Суспільство
Стали відомі деталі вбивства священика ПЦУ у Бучі - фото 1
В одному зі столичних моргів знайшли тіло священика Православної Церкви України Мирона Зваричука. Він мешкав у Бучі й на початку березня вирушив за гуманітарною допомогою. Та рашисти жорстоко його вбили, як і сотні інших громадян у Бучі. Тільки тепер рідні вбитого змогли дізнатись про долю отця, який весь цей час вважався безвісти зниклим.

На прохання сина Зваричука Мирона Юрійовича група волонтерів провела пошукову операцію, повідомляють "Факти".

Як розповідає депутатка Бучанської міської ради Катерина Українцева, зв'язок зі священиком зник 3 березня 2022 року. Саме в цей день о. Мирон пішов по гуманітарну допомогу для бабусі, якою опікувався... З'ясувалося, що священик отримав допомогу і, повертаючись, вирішив скоротити шлях біля Яблунського кладовища. Інший свідок повідомив, що в цей день якийсь чоловік проходив недалеко від їхнього будинку, але зустрів росіян і вирішив бігти… Ми не знаємо, що саме далі сталося. Але свідок зауважив, що неподалік в ямі було виявлено тіло якогось чоловіка. На момент початку пошуку тіла вже не було, та ідентифікувати чоловіка, що біг, свідок не міг. Катерина Михайлівна, в якої проживав священик, та його син дали дуже детальний опис вигляду Мирона Юрійовича та його одягу".

Пошуковці долучили сина зниклого до чат-бота в телеграмі з моргів, в які звозили тіла жертв російської агресії в Бучанському районі. І разом з ним щодня переглядали цей чат-бот. І саме на Пасху, ввечері, син в чат-боті впізнав свого батька.

"Ми теж впізнали чоловіка по татуюванню та натільному хрестику. І вже наступного ранку ми разом домовилися зустрітися в моргу Києва, — розповіла Катерина Українцева. — Але нам не вистачало місця загибелі зниклого".

За збігом обставин фотожурналіст Christopher Occhicone вислав знімок вбитого о. Мирона в "ямі", який йому вдалося зробити. Як виявилося, це була оглядова яма в автомайстерні біля Яблунського кладовища.

"Ми зібрали найнеобхідніші особисті речі Мирона Юрійовича та рушили на місце, де зробив фотографію Кріс. Гараж, в якому, скоріше за все, було вбито Мирона Юрійовича, був зачинений. Але ми там зустріли ще одних свідків, які повідомили, що під тілом була кров, а поруч з гаражем — багато гільз 5.45. Поруч з гаражем — купа спалених особистих речей. Перебравши її, ми знайшли щось схоже на рештки спаленого паспорта, грошей, ключів, павербанк і другий хрестик Мирона Юрійовича, який впізнав син".

З усього, за словами Катерини Українцевої, було зрозуміло, що о. Мирона затримали, обшукали, забрали телефон, решту особистих речей спалили і автоматною чергою розстріляли священника, скинувши тіло в оглядову яму…

"Причину смерті підтвердив і судмедексперт у морзі. Це була автоматна черга в тулуб та голову, — говорить Українцева. — Оскільки отвори в потилиці, стріляли зі спини… Я не знаю, що стало причиною вбивства. Його не роздягали, очевидно, татуювання навіть не бачили. А можливо, вони вирішили, що знайшли «бандерівця», бо Мирон Юрійович з Івано-Франківщини… Отця відспівали в церкві в Києві, в якій він служив. І автобус з труною, в яку поклали одяг священика і хрести, як це має бути при похованні священнослужителя, рушив до Івано-Франківщини, де він вже похований поруч зі своєю мамою", - йдеться у розповіді.