Старовинну ікону намагалися переслати до США під виглядом кухонної дошки

Старовинну ікону намагалися переслати до США під виглядом кухонної дошки - фото 1
Київські митники викрили незаконну спробу вивезення ікони, яка має історичну та культурну цінність національного рівня значення.

Про це інформує LB.ua з посиланням на прес-службу Київської митниці.

Відповідно до декларації в міжнародному поштовому відправленні з Дніпропетровщини до американського штату Флорида прямувала вживана кухонна дошка.

Однак під час митного контролю міжнародної посилки замість кухонного засобу митники виявили дерев’яну ікону з ознаками старовини розміром 360х450х22-27мм із зображенням Богородиці з немовлям. Для митного оформлення посилки свідоцтва на право вивезення цієї цінності митникам надано не було.

"Як визначили експерти Національного музею історії України, виявлена святиня - ікона «Смоленська Богородиця (Одигитрія)». Написана іконописцем лівобережної України, вірогідно чернігівського осередку, в ХІХ столітті, і не дивлячись на пошкодження поверхні вогнем, має історичну та культурну цінність національного рівня значення. Рекомендована для музеїв історичного профілю та включення її до Музейного фонду України", - сказано в повідомленні.

Старовинну ікону намагалися переслати до США під виглядом кухонної дошки - фото 75105