Стефанчук упевнений, що Рада ухвалить законопроект про релігійну організацію, яка загрожує безпеці України

24.12.2022, 18:00
Держава
Стефанчук упевнений, що Рада ухвалить законопроект про релігійну організацію, яка загрожує безпеці України - фото 1
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук переконаний, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить законопроект щодо релігійної організації, яка становить загрозу національній безпеці України.

Джерело: Interfax

"Є рішення РНБО. Кабінету міністрів поставлене завдання найближчим часом розробити законопроєкт, який буде одноголосно, я впевнений, схвалений Верховною Радою України: що нам робити далі з якоюсь релігійною організацією, яка створює національну загрозу для безпеки України, і ми це приймемо. Я думаю, що ми зробимо цей законопроект, ми його внесемо до Ради і найближчим часом проголосуємо", - сказав Стефанчук в ефірі національного телемарафону у п'ятницю.

Він наголосив, що наразі всі готові до радикальних рішень, які стосуються питань безпеки України.

"У нас за Конституцією держава відокремлена від релігії, але це не означає, що будь-хто може замахуватися, прикриваючись релігією на державну безпеку України", - зазначив спікер.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський повідомив, що Рада національної безпеки та оборони України доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект про неможливість діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

За його словами, Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручено "забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським Патріархатом та за необхідності вжити передбачених законом заходів".