Стосунки УПЦ КП з УПЦ (МП) погіршилися після відходу Митрополита Володимира від активного керівництва Церквою
В останні роки стосунки між УПЦ (МП) та УПЦ КП стали налагоджуватися, проте після відходу Митрополита Володимира від активного керівництва Церквою намітилися тенденції до ворожнечі між обома конфесіями.
Про це йдеться у коментарі прес-центру Київського Патріархату щодо Заяви Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП).
«Лише в останні роки завдяки мудрій позиції Предстоятеля УПЦ (МП) Митрополита Володимира намітилося істотне поліпшення взаємних відносин, зроблені перші кроки до діалогу та порозуміння. Однак доводиться констатувати, що з відходом Митрополита Володимира від активного керівництва в УПЦ (МП) знову посилюються тенденції до ворожнечі з Київським Патріархатом, відроджується риторика середини 90-х років, а всі, хто поділяв і підтримував курс митрополита Володимира на порозуміння і примирення, зазнають тиску з боку нового керівництва УПЦ (МП). Прикладом цього є і сам ВЗЦЗ, з якого днями звільнили низку працівників», - заявляють у Київському Патріархаті.
«Зрештою, хотілося би нагадати братам, що саме до Київського Патріархату про посередництво і захист звернулися керівники УПЦ (МП), налякані приходом до стін їхньої резиденції в Лаврі обурених майданівців у лютому цього року. У відповідальний момент переходу влади до нового уряду Київський Патріархат своєю твердою і категоричною позицією несприйняття насильства щодо храмів УПЦ (МП), засудженням будь-яких провокацій на релігійному ґрунті сприяв тому, що було збережено мир, не допущено погромів та ескалації протистояння. На жаль, дехто швидко забуває вчорашнє добро», - йдеться у коментарі УПЦ КП.
У Київському Патріархаті також не погоджуються із твердженням, що відповідальність за фактичний зрив діалогу щодо об’єднання обох Церков, започаткований чотири місяці тому, лежить на УПЦ КП.
«Дивно також читати посилання на діалог між УПЦ (МП) і Київським Патріархатом тих, хто дуже добре знає чому через чотири місяці після оголошення він не почався і вказівки яких митрополитів цьому перешкоджають. Прикро бачити, що не зробивши з кінця лютого жодного офіційного кроку в бік початку діалогу, представники УПЦ (МП) зараз намагаються перекласти свою провину за його зрив на Київський Патріархат», - наголошує прес-служба Київського Патріархату.