Суд не прийняв позовну заяву громади Успенського собору УПЦ МП у Володимирі

08 липня, 16:22
Суспільство
Суд не прийняв позовну заяву громади Успенського собору УПЦ МП у Володимирі - фото 1
Релігійна громада Свято-Успенського собору УПЦ МП у Володимирі намагається через суд поновити договір оренди на користування храмом.

Проте Господарський суд не прийняв позовну заяву релігійної громади. Про це стало відомо з ухвали Господарського суду Волинської області, передає Район Володимир.

Позовна заява до Господарського суду Волинської області надійшла 24 червня. В ній позивач просить визнати укладену додаткову угоду до договору №101 від 07.10.2019 про безоплатне користування даною релігійною громадою культовими будівлями, державною власністю, що знаходяться за адресою: м. Володимир, вул. Соборна, 25,27.

«Подана позовна заява не може бути прийнята Господарським судом Волинської області, оскільки не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України... Позивач – релігійна громада Свято-Успенського кафедрального собору, як юридична особа, зобов'язана зареєструвати електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд» ЄСІТС, який станом на 01.07.2024 не зареєстрований», – йдеться в ухвалі суду.

Тож суд залишив позовну заяву Релігійної громади УПЦ МП без руху.

Нагадаємо, термін договору тимчасового користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі збіг 1 липня. Того ж дня у собор навідалась комісія, яка закінчила обстеження Успенського Собору і за результатами склала акт. Митрополит Володимир, настоятель релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП, ознайомився з висновком роботи комісії і відмовився підписувати акт прийому-передачі будівлі собору.

Ще раніше настоятель собору митрополит Володимир звернувся до Волинської ОВА, щоб продовжити тимчасове користування комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі. В ОВА відповіли відмовою.