Суд продовжив митрополиту Павлу (Лебідю) домашній арешт до 1 липня

29 травня, 16:49
Суспільство
Суд продовжив митрополиту Павлу (Лебідю) домашній арешт до 1 липня - фото 1
Митрополиту Вишгородському і Чорнобильському УПЦ МП, колишньому наміснику Києво-Печерської лаври Павлу (Петру Лебідю) продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Про це повідомляє Суспільне.

Суд задовольнив клопотання прокурора продовжити цілодобовий домашній арешт до 1 липня із зобов’язанням носити браслет. Питання щодо продовження запобіжного заходу розглядали судді Соломʼянського районного суду міста Києва.

Судове засідання переривала повітряна тривога, оголошена в столиці. Після відбою суд поновив роботу.

"Просимо до 1 липня продовжити домашній арешт, за підозрою Петра Лебідя, у виправдовуванні збройної агресії (Росії — ред.) і принижуванні громадян у зв‘язку з релігійними переконаннями. Досудове розслідування триває, під час слідчих дій, встановлено, що може впливати на свідків", — зазначив у клопотанні прокурор Євген Завістовський.

Митрополит Павло відреагував на клопотання, звернувшись до прокурора і слідчого СБУ.

"Вам не стидно, що ви пишете? Одному і другому", — зауважив він.

1 квітня митрополиту Павлу вручили підозру, тоді ж Шевченківський суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Під час засідання 29 травня він заперечував зв’язки з Московським Патріархатом, а також висловлював обурення через прізвисько "Паша Мерседес", яке закріпилося за ним через використання дорогих автівок.

"Те, що нам приліпили прокурори Московський Патріархат, і те, що я розпалюю ворожнечу — неправда. Ми ісповідуємо миролюбство. Я не згідний з прокурором. Я за два місяці нічого не порушував. Я за державу вболіваю, хочу закінчення російської агресії. Мені цікаво, чому я "Мерседес"? Я ніколи не був ворогом. На основі чого мені приписують запобіжний захід? Я зрозумів, що це політичне (питання — ред.)", — заявив підозрюваний.

Адвокат Олег Поваляєв просив викликати "так званих потерпілих". Клопотання суддя відхилила, оскільки, за її словами, їх потрібно викликати під час розгляду справи по суті, а суддя лише обирає запобіжний захід.

Інший адвокат, Микита Чекман, просив у суду призначити запобіжний захід у вигляді особистого зобов‘язання, а також зняти з підозрюваного електронний браслет з огляду на нібито стан здоров’я митрополита.

"Петро Лебідь потребує постійного обстеження у зв‘язку з цукровим діабетом. Підозра не обґрунтована і роблять це, щоб усунути Лебідя з поста очільника лаври. Він має бездоганну репутацію, його зусиллями відбудовано монастир. Цілодобовий домашній арешт прирівнюється до тримання під вартою. Підстав для продовження немає", — стверджував Чекман.

Підозрюваний митрополит УПЦ МП розповів, що вночі йому дзвонили, щоб той перейшов до ПЦУ.

"Вночі був дзвінок з перекладачем, якщо ви перейдете до (голови Православної Церкви України, митрополита — ред.) Епіфанія, усі обвинувачення знімуть. Я не йду на компроміси з Богом. У мене є УПЦ, і прошу більше мені не дзвонити вночі. Я прошу, щоб не було браслету, і їздити хоча б два рази на місяць в Лавру", — сказав у суді архиєрей.