Суд відмовив УПЦ МП в оскарженні наказу про перейменування

08.11.2023, 09:43
Держава
Суд відмовив УПЦ МП в оскарженні наказу про перейменування - фото 1
Апеляційний суд відмовив у позові УПЦ МП щодо визнання незаконним наказу про її перейменування.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив митрополит Євстратій (Зоря), передає Ракурс.

"Суд нарешті ствердив те, що і так всім зрозуміло: МП в Україні — це частина РПЦ, і тому не має ховатися за назвою «УПЦ», — наголосив митрополит.

Відповідне рішення суд хвалив 2 листопада.

Шостим апеляційним адміністративним судом 2 листопада 2023 року ухвалено постанову по справі № 640/4748/19 (про перейменування), якою відмовлено у задоволенні ряду апеляційних скарг релігійних громад МП та залишено без змін рішення суду першої інстанції від 15 травня 2023 року про відмову у задоволенні позову Київської Митрополії УПЦ МП.

Інформація про це рішення суду вже опублікована у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як зауважив священик УПЦ МП Андрій Пінчук апеляційний суд помітив важливий акцент: релігієзнавчі експертизи не порушують ані самої свободи віросповідання, ані похідних від неї прав, гарантовані Конституцією.

Також сказано, що керівник УПЦ МП митрополит обирається пожиттєво єпископатом УПЦ МП і благословляється Патріархом Московським. Митрополит Київський і всієї України є постійним членом Священного Синоду РПЦ – керівного органу цього релігійного об’єднання. А УПЦ МП є «самокерованою Церквою в складі Російської Церкви», а архиєреї УПЦ є членами керівних органів цього релігійного об’єднання… і у своїй діяльності керується рішеннями РПЦ; управлінські документи та керівні органи погоджуються керівними органами РПЦ.

«Київська Митрополія УПЦ як адміністративний центр, керівний орган УПЦ, та Почаївська Свято-Успенська Лавра як структурний підрозділ УПЦ, входять до складу релігійного об`єднання «УПЦ», яке, своєю чергою, є частиною РПЦ, керується рішеннями органів управління РПЦ, а повноважні представники УПЦ входять до органів управління РПЦ. Таким чином, відповідач дійшов вірного висновку про застосовність до позивачів ознак, визначених частиною восьмою статті 12 Закону, та, як наслідок, про наявність у них зобов’язань, передбачених частиною сьомою цієї ж статті», – цитує священник рішення апеляційного суду.