Суд відмовився знімати домашній арешт з митрополита УПЦ МП Іонафана

20 лютого, 09:14
Суспільство
Суд відмовився знімати домашній арешт з митрополита УПЦ МП Іонафана - фото 1
19 лютого відбулося друге засідання Вінницького обласного апеляційного суду по справі митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ МП Іонафана.

Про це повідомляє Вінниця. інфо.

На засіданні, зокрема, було розглянуто апеляційні скарги трьох адвокатів митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, які зачитав голова суду.

Крім того, митрополит Іонафан заявив клопотання про скасування запобіжного заходу — нічного домашнього арешту, у зв’язку з закінченням строку його дії, згідно з судовим законодавством, яке обмежує його релігійне право здійснювати ранкову Божественну Літургію в віддалених храмах єпархії і поза нею. Проте апеляційний суд відхилив клопотання митрополита Іонафана.

Були вислухані аргументи двох прокурорів з боку обвинувачення.

Адвокат Ігор Чудовський звернувся до суду з проханням направити матеріали слідства до Державного Бюро Розслідувань (ДБР). Суд прийняв заяву адвоката до відома.

Наступне засідання Вінницького обласного апеляційного суду заплановано на 15 березня 2024 року. Початок засідання — 13:00.

Нагадаємо, 7 серпня 2023 року суд виніс вирок митрополиту УПЦ МП з Вінниччини Іонафану: 5 років позбавлення волі та конфіскація майна. Анатолія Єлецьких, так звуть Іонафана, обвинувачували по чотирьом статтям Кримінального кодексу України: ст.436-2, ст.109, ст110, ст.161 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників).

Після вироку сторона захисту подала апеляцію.