Суд Євросоюзу підтвердив заборону на релігійні символи на роботі

Суд Євросоюзу підтвердив заборону на релігійні символи на роботі - фото 1
Суд ЄС постановив, що офіційні установи мають право забороняти працівникам відкрито носити релігійні символи, щоб підтримувати "нейтральне адміністративне середовище".

Про це повідомляє ipress.ua з посиланням на Politico.

Справа почалася зі скарги до бельгійського суду жінки з муніципалітету Анс у Бельгії, яка обурилась тим, що їй заборонили носити хіджаб на роботі.

Пізніше місто заборонило всім працівникам офіційних установ відкрито носити символіку, яка вказує на їхні ідейні або релігійні переконання.

Суд в Льєжі звернувся з запитом до Суду Євросоюзу щодо того, чи це правило можна вважати дискримінаційним і суд визначив, що заборона носіння символів релігійних чи філософських переконань не є дискримінацією, якщо застосовується як "загальний та невибірковий захід", однаковий для всіх співробітників.

Суд вирішив, що це правило можна вважати об’єктивно виправданим легітимними цілями, але при цьому і протилежна політика, з дозволом усім охочим носити релігійну символіку, також була би правомірною.

"Кожна країна-член і будь-який міждержавний орган у рамках своїх компетенцій має свободу визначати, наскільки хоче забезпечувати нейтральність публічної служби, залежно від власних обставин", – написали в комюніке суду.

Там додали, що ці заходи повинні обмежуватися тим, що є необхідним, і цю пропорційність мають перевіряти національні суди.