Сумські мусульмани візьмуть участь у створенні міжнародного "Парку щастя"

05 березня, 15:03
Суспільство
Сумські мусульмани візьмуть участь у створенні міжнародного "Парку щастя" - фото 1
Ісламський культурний центр Сум вирішив приєднатися до масштабного проєкту «Greening of the Planet», ініційованого Благодійним фондом «Озеленення України».

Про це повідомляє Іслам в Україні.

Долучитися до глобальної екоініціативи «Озеленення планети» може будь-яка людина, а також компанії, підприємства, організації. Одна з акцій відбудеться 20 березня, в Міжнародний день щастя: активісти мають намір озеленити територію навколо озера Чеха в Зарічному районі Сум.

Свою лепту в добру справу внесуть і сумські послідовники Ісламу.

«Переказують зі слів Анаса ібн Маліка, що Пророк (мир йому і благословення) сказав: „Якщо настане Час (Судний день) і хтось із вас триматиме в руці саджанець, то, як зможе, нехай посадить його“; „Якщо мусульманин посадить дерево чи посіє насіння, а потім птах або людина, або тварина з'їсть від [того, що виросте з] них, то й це буде прийняте як пожертва“ (Аль-Бухарі)», — нагадав хадиси імам мечеті Ісламського культурного центру Сум, повідомивши про твердий намір одновірців і цього року взяти участь в озелененні міста.

Озеро Чеха, що його берега планують зеленити, є в Зарічному районі міста; його площа становить близько 32 га, об’єм води — понад 2 млн куб. метрів. Максимальна глибина водойми — 14 метрів. В озері багата флора й фауна: 15 видів риб, а ще велике число земноводних, птахів і ссавців. Це важливий рекреаційний ресурс міста, але ще на початку 90-х років фахівці констатували, що екологічний стан озера досить напружений і спостерігається тенденція до його погіршення. З часом ситуація не поліпшилася. Ще 2017 року екоактивісти повідомляли про факти самовільного будівництва на його берегах і захоплення ділянок. У межах прибережної захисної смуги провадиться підприємницька діяльність, околиці стали місцем вигулу псів. Навесні там випалюють очерет і суху траву, що також негативно впливає на довкілля. В озері регулярно ловлять рибу і, нерідко, спецзасобами, ба більше, зафіксовані навіть випадки полювання на качок. Це все в комплексі шкодить флорі й фауні, тому прибережна смуга потребує постійних заходів щодо поліпшення її санітарного стану й самої допомоги волонтерів для цього замало. Дуже актуальне максимальне озеленення прибережної смуги.