Світовий конґрес українців всіляко сприяє визнанню ПЦУ помісними Церквами в світі - СКУ

Світовий конґрес українців (СКУ) привітав митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія з другою річницею від дня проведення у Києві Об’єднавчого Собору, обрання предстоятелем ПЦУ та схвалення її статуту.

Про це йдеться на сторінці СКУ в Фейсбуці, передає Укрінформ.

У Світовому конґресі українців зазначили, що «своєю довголітньою послідовною працею СКУ долучився до наближення цієї надзвичайної події, а сьогодні всіляко сприяє визнанню Православної Церкви України помісними Церквами в світі та поглибленню з нею зв’язків з боку світового українства».

Як повідомлялося, 15 грудня 2018 року у Софії Київській пройшов Об'єднавчий церковний Собор. На ньому духовенство УПЦ Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та УПЦ Московського Патріархату створили єдину помісну Православну Церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля - митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Шлях до незалежної української помісної Церкви був складним і тривалим. Перша спроба була здійснена ще 100 років тому, за часів Гетьманату і Директорії. Але народженню Української Церкви завадила більшовицька окупація.

Процес був відновлений з початком Незалежної України, велику роль у цьому відігравав предстоятель УПЦ Київського Патріархату Філарет. Проте багато років Москві вдавалося блокувати цей процес. І лише спроба 2018 року виявилася вдалою: 11 жовтня Синод Вселенського патріархату оголосив, що Російська Православна Церква втратила юрисдикцію над канонічною територією України, а церквою-матір'ю України є Константинополь. Окрім того, було визнано недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. А вже 15 грудня на Об'єднавчому церковному Соборі була створена Українська Православна Церква.

Завершальний акт у створенні помісної Православної Церкви відбувся 6 січня 2019 року - в Патріаршому храмі Святого Георгія відбулося вручення Томосу про автокефалію та Літургія, яку спільно відправили Вселенський Патріарх Варфоломій та предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Теги: #СКУ