Священик ПЦУ з Бородянки заявив, що його рашистам здав піп УПЦ МП

13 травня, 09:10
Суспільство
Священик ПЦУ з Бородянки заявив, що його рашистам здав піп УПЦ МП - фото 1
Священик Московського Патріархату в Бородянці Віктор Талько під час окупації “здав” росіянам свого колегу з ПЦУ — включно з місцем проживання. Крім того, він допомагав росіянам вивозити людей в Білорусь під виглядом евакуації. Талько колабораціонізм заперечує.

Про це йдеться в матеріалі британського видання The Guardian. Про це пише Київ.media.

Отець Дмитро Кошка, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України, звинувачує отця Віктора Талька, протоєрея УПЦ МП, настоятеля храму Архистратига Михаїла. Він каже, що про його місцеперебування російським солдатам повідомив 67-річний Талько в розпал окупації 2 березня.

"Мені зателефонували бійці територіальної оборони, тому що я теж член територіальної оборони Бородянки. Вони сказали, що просять мене покинути мій будинок, тому що московський священик прийняв російських солдатів і співпрацював із ними", — розповідає він.

Наступного дня Кошка поїхав до села Пісківка за 15 миль на північний захід від Бородянки.

«Територіальна оборона мені розповіла, що коли російські солдати прийшли до церкви шукати мене, вони всім показали всі мої особисті дані, навіть паспортні дані. Вони мали всю інформацію про мене. Раніше я був депутатом міської ради. А це доступ до публічної інформації про мене. Але російські солдати самі б вони ніколи не знайшли, їм допоміг російський священик. Він дав їм усю цю інформацію… Я дуже добре знаю його», — підозрює Кошка.

Священик ПЦУ розповідає, що служитель УПЦ МП співпрацював з окупантами.

«Він прихистив (російських солдатів – ред) у своїй церкві. Потім він розмістив їхню військову техніку на своїй фермі. Допомагав у цьому його син. Після цього він приготував їм їжу, нагодував, вони там ночували. Коротше кажучи, він зустрів їх, як своїх близьких друзів. Всі про це знають, і все це бачили», — каже о. Кошка.

Проте найтяжчим злочином, за словами о. Дмитра, було те, що Талько використав свій статус, щоб обманути людей, які намагалися евакуюватися. Місцеві жителі отримали текстове повідомлення з анонімного номера із запрошенням приходити в церкву о. Талька для евакуації. Але їм не сказали, що пунктом призначення є Білорусь.

“СБУ має з ним справу, тому що він допомагав переправляти людей до Білорусі, понад 100 осіб”, — розповідає о. Дмитро Кошка. Талько, додав він, був не священиком, а «вовком у овечій шкурі».

о. Віктор Талько - фото 93069
о. Віктор Талько

 

Священик УПЦ МП, з яким зустрілися журналісти, гнівно заперечив більшість тверджень священика ПЦУ. Він називав свого колегу-священика «душевно хворим» і сказав, що той хоче розпалити ворожнечу.

Талько переконує, що його несправедливо звинувачують у тому, що він є агентом російської армії через історичні зв’язки між його конфесією та Москвою. Він стверджує, що намагався допомогти місцевим жителям лише тим, що просив продукти у росіян, і заперечував, що повідомляв окупантам інформацію про о. Кошка.

Настоятель храму УПЦ МП підтверджує, що допомагав евакуювати до Білорусі 80 людей. Але при цьому нібито допомагав і з евакуацією на Захід.