Священики УПЦ МП освячують російську зброю в Криму, «тому що це зброя правди»

Священики УПЦ МП активно співпрацюють з окупантами - фото 1
Священики УПЦ МП активно співпрацюють з окупантами
У травні і червні 2020 року духовенство УПЦ МП продовжило активну підтримку російської армії в окупованому нею Криму.

Як і раніше, священики надихають російських військовослужбовців на службу Російської Федерації і освячують їх зброю, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Кримської єпархії УПЦ МП.

Так, 7 травня в Юхариній балці м.Севастополя відкрили філію парку «Патріот». Експонати, а це 17 одиниць техніки, розташовані на майданчику на території 31-ї дивізії ППО РФ. У церемонії відкриття, яку очолив командир дивізії генерал-майор Володимир Куликов, взяв участь помічник благочинного Севастопольського округу Кримської єпархії УПЦ МП протоєрей Стефан Сломчинский. Також відбулося нагородження військовослужбовців дивізії, які особливо відзначилися на службі Росії.

«Буде музей минулих років, що плавно переходить в експонат сьогоднішнього стану нашої частини, нашого з'єднання протиповітряної оборони, з виконання інтернаціонального обов'язку і спеціальних завдань», - зазначив генерал-майор Володимир Куликов.

9 травня в Чорноморському Вищому Військово-морському ордена «Червоного прапора» училищі імені П. С. Нахімова відбулися випуск курсантів і урочиста церемонія прощання з бойовим прапором училища.

Командувач Чорноморського флоту РФ віце-адмірал Ігор Осипов, начальник ЧВВМУ контр-адмірал Олександр Гринкевич, ветерани Чорноморського флоту, керівництво Севастополя привітали випускників з успішним закінченням навчання. Благословив випускників на службу Росії благочинний Севастопольського округу УПЦ МП протоєрей Сергій Халюта: «Бажаю вам міцності духу, тому що у міцному дусі ваше сходження до Бога і вдосконалення у ратній справі. Миру вам і благополуччя, дорогі лейтенанти».

Після урочистого випуску на плацу училища було здійснено освячення особистої зброї молодих офіцерів - кортиків. Молебень з чином освячення звершив благочинний Севастопольського округу протоєрей Сергій Халюта, який звернувся до молодих офіцерів РФ з пастирським словом: «Я сьогодні хочу вклонитися вашим батькам і матерям, які виховали російського офіцера - доблесного російського лейтенанта флоту Російського. Сьогодні ми здійснили особливу молитву - чин освячення вашого зброї, зброї доблесті, зброї мужності. Освячуючи кортики, ми говорили в молитві до Господа, що це грізна зброя, тому що це зброя правди. Тому що це зброя, яка захищає ваших батьків і матерів, ваш народ».

Потім кортики з благословенням були вручені кожному офіцерові.

Слід зазначити, що священики Сімферопольської єпархії регулярно освячують військову техніку РФ в Криму. Зокрема, в 2015 році вони освячували бойову техніку в селищі Кача, в 2017 р зенітно-ракетні комплекси, прапори бойових кораблів Росії, в 2016 р - пам'ятник «ввічливим людям», які захопили Крим. «Ви є не тільки захисниками кордонів Росії - ви є захисниками меж всього Православного світу», - підбадьорював російських військових благочинний Севастопольського округу протоєрей Сергій Халюта.

Також в травні 2020 року в 810-й окремій гвардійській бригаді морської піхоти РФ відбулася урочиста церемонія відкриття відремонтованого клубу і казарми для особового складу. Участь в церемонії взяв командувач Чорноморським флотом РФ віце-адмірал Ігор Осипов. На мітингу, присвяченому цій події, помічник командира бригади з роботи з віруючими військовослужбовцями протоєрей Сергій Полівцев зазначив, що «радість нинішніх пасхальних днів посилилася радістю і сьогоднішньою подією - це радість відновлення у повній мірі у духовно-культурному житті воїнів бригади завдяки клубу частини, прилучення їх до культури наших предків, а разом з бригадним храмом - і радість відродження віри і споконвічних батьківських традицій», - цитує священика сайт Кримської єпархії.
«Сьогодні ми наочно бачимо турботу вищого державного і військового керівництва за воїнів, які захищають свою Вітчизну», - сказав отець Сергій і побажав плідної роботи клубу та Божої допомоги морським піхотинцям у їх служінні.

У червні 2020 р. урочисте шикування у перший день нового періоду навчання в 810-й окремій гвардійській бригаді морської піхоти почалося з покладання квітів до пам'ятників воїнам, які віддали свої життя за Батьківщину у воєнний і в мирний час. На мітингу, присвяченій цій події, заступник командувача Чорноморського флоту з воєнно-політичної роботи РФ капітан 1 рангу Андрій Палій зачитав вітальне слово від командувача ЧФ до морських піхотинців. На мітингу виступили представник ветеранів морської піхоти, воїни бригади і її командир, а також помічник командира бригади із роботі з віруючими військовослужбовцями протоєрей Сергій Полівцев, який прочитав молитву перед початком всякого доброго діла і благословив морських піхотинців на бойове навчання і ратну працю у новому навчальному році з Божою допомогою, повідомляє сайт Кримської єпархії.

Також в червні настоятель храму святого апостола Андрія Первозваного УПЦ МП сел. Кача привітав військовослужбовців 318-го змішаного авіаційного полку авіації Чорноморського флоту Російської Федерації з початком нового навчального періоду. Він закликав з терпінням долати виникаючі труднощі, нагадавши народну мудрість: "Важко в навчанні - легко в бою". До цього, 20 квітня, помічник командира бригади із роботи з віруючими військовослужбовцями протоєрей Сергій Полівцев з пасхальним привітанням «Христос Воскрес!» обійшов казарми і парк техніки морських піхотинців РФ, окроплюючи їх святою водою і осіняючи хресним знаменням.