Свята княгиня Ольга не була “засновницею Росії”. Порошенко закликав ВЕФ виправити помилку

11 березня, 18:32
Україна і світ
Свята княгиня Ольга не була “засновницею Росії”. Порошенко закликав ВЕФ виправити помилку - фото 1
П’ятий президент України Петро Порошенко закликав команду Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) виправити інформацію про святу княгиню Київську Ольгу, яку в публікації на честь 8 березня було названо “засновницею сучасної Росії”.

Про це повідомляє Релігійна правда з посиланням на Інтерфакс.

“До 8 березня шанований мною Всесвітній економічний форум опублікував перелік із шести жінок, що змінили світову історію. Почесно, що до цього списку увійшла і наша княгиня Ольга, рівноапостольна свята, чию пам’ять водночас шанують українські православна та католицька церкви. Уявіть моє обурення, коли я прочитав, що Всесвітній форум іменує нашу княгиню російською правителькою та основоположницею сучасної Росії. А її чоловіка, князя Ігоря, вирішили прозвати Іваном”, – написав Порошенко в соцмережі Facebook.

Він наголосив, що княгиня Ольга справді була видатним правителем, підкорила бунтівні племена, зробила першу державну реформу та заклала міцні дипломатичні зв’язки із Західною Європою.

“От тільки Русь зі столицею в Києві існувала на території сучасних України, Білорусі та Росії, а тому княгиня Ольга ніяк не може вважатись прародителькою Російської Федерації, адже Московське Князівство було засноване лише через понад 300 років після її смерті”, – зазначив Порошенко.

“Щодня ми стаємо свідками того, наскільки важливим є захист не лише інформаційного простору, а й власної культурної спадщини, коли елементами ворожої пропаганди можуть стати навіть авторитетні міжнародні інституції. Прошу команду Всесвітнього економічного форуму негайно виправити помилки у описі однієї з найвідоміших жінок в українській історії та ретельніше перевіряти свої джерела”, – додав він.