Святоуспенська Унівська лавра на Львівщині прихистила 50 переселенців

06 жовтня, 12:20
Суспільство
Святоуспенська Унівська лавра на Львівщині прихистила 50 переселенців - фото 1
Святоуспенська Унівська лавра, що на Львівщині, стала прихистком для вимушених переселенців. Зараз там живе пів сотні людей з Донецької, Харківської, Миколаївської та Запорізької областей. Від перших днів війни при монастирі приймають тих, хто тікає від війни.

Вимушені переселенці живуть у двох гостьових домах при монастирі. Частина людей знайшла роботу, інші допомагають у монастирі, повідомляє "Суспільне".

"Вони нам допомагають в різний спосіб. Є людина, яка є електриком, то допомагає в монастирі все робити по електриці щось підремонтовує, люди допомагають по благоустрою, тобто прибирають території, прибирають доми. Багато чоловіків і жінок ходили у свічкову майстерню, на вугільний цех, де пакували різні свічки, вугілля. У нас є люди з інвалідністю", — каже настоятель Макарій Дутка.

А ще люди допомагають поратися на кухні.

"Сказали дівчата, картоплю нарізати, то ми такі маленькі помічники. Бо там дівчата готують, а ми почистити-порізати", — каже переселенка з Миколаєва Олена Жолобова.

Святоуспенська Унівська лавра на Львівщині прихистила 50 переселенців - фото 100391

Раніше волонтери привозили біженцям у монастир гуманітарну допомогу. Останні місяці такої допомоги практично немає. Тож закупляють продукти за гроші, які отримують від держави, як компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО та пожертви людей.

Настоятель унівської Лаври каже, що за той час, поки у храмі живуть переселенці, в монастирі уже встигли провести кілька обрядів.

"У нас почалися навіть перші вінчання. Ми мали декілька Тайн хрещення, 5-6 дітей в дорослому віці і одна така найбільша радість — народилася десь 3-4 тижні тому дівчинка Марія. Її мама тут пробула 6 місяців. І народила, і ми тут похрестили", — розповідає настоятель Святоуспенської Унівської лаври.