Такі жахіття Європа не бачила з часів нацистської навали, - Глава УГКЦ у 39-й день війни

03 квітня, 15:37
Суспільство
Тіло загиблого чоловіка на вулиці Бучі. Фото зроблене 2 квітня - фото 1
Тіло загиблого чоловіка на вулиці Бучі. Фото зроблене 2 квітня
Джерело фото: Getty Images / BBC
Буквально кілька десятків кілометрів від Києва у звільнених містечках ми бачимо жахливі воєнні злочини, братні могили із сотнями бездиханних тіл, розстріляні люди на вулицях, подекуди зі зв’язаними руками, оголені жіночі тіла, які не встигли спалити.

Про це сказав Глава УГКЦ Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 39-й день війни рф проти України, передає Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що впродовж останнього дня останньої і ночі знову здригається наша земля від російських бомб і ракет. Знову палають наші міста і села. Зойкіт, плач і крик лунають сьогодні з української землі аж до небес.

Цієї ночі зазнала ракетного удару наша славна Одеса. Жорстокі бої ведуть довкола Чернігова, Сум, Харкова, на Донбасі, на Півдні України. Уже котрий день бореться незламний український Маріуполь.

«Але Україна стоїть! Більше того – український народ набирає дивної внутрішньої сили, щоб захистити свою Батьківщину, цієї сили, цієї рішучості надають навіть жахливі кадри, які ми спостерігаємо у звільнених містах і селах України», – сказав Глава Церкви.

За його словами, такі жахливі кадри Європа бачила, звільняючи свої міста і села від нацистів. Сьогодні це споглядає Україна. І так важливо, аби це побачив і почув цілий світ.

«Стискає серце сам факт можливості бачити, як цілими вантажівками російське військо вивозить з України награбоване майно. Майно оцих невинно вбитих, яких вони хотіли стерти з лиця землі», – додав Блаженніший Святослав.

Патріарх УГКЦ зауважив, що ми сьогодні будемо стояти з піднесеними руками в молитві перед нашим Богом благаючи в Нього зупинення цієї війни.

Блаженніший Святослав склав слова вдячності Марійським санктуаріям Європи, які скерували лист до очільника Європарламенту, у якому вони просять прийняти Україну до членів Європейського Союзу.

«Ми дякуємо за те, що сумління правдивих християн світу різних конфесій є разом з нами», – сказав він.