"Талібан" заборонив фільми з жінками та зобов’язав журналісток носити хіджаб

23 листопада, 13:43
Світові
"Талібан" заборонив фільми з жінками та зобов’язав журналісток носити хіджаб - фото 1
В Афганістані "Талібан" заборонив показ фільмів з жінками-акторками і зобов’язав тележурналісток носити хіджаб. Також заборонені будь-які програми, які показують пророка Мухаммада, "принижують" талібів чи суперечать їхній ідеології.

Відповідний перелік з 8 "релігійних принципів" оприлюднило Міністерство сприяння доброчесності та запобігання порокам 21 листопада, повідомляє BBC.

Афганським каналам заборонили транслювати фільми або програми, які "суперечать принципам шаріату, ісламського права та афганським цінностям".

Зокрема, жінки-телеведучі та журналістки зобов’язані носити хіджаб, однак в переліку правил немає уточнень щодо того, наскільки жінка має бути "покритою".

Зазвичай афганські телеканали транслюють індійські або західні фільми з жінками-акторками, однак відтепер вони заборонені.

Те ж саме стосується комедійних та розважальних шоу, що "ображають релігію" або можуть вважатися "образливими для афганців".

Не дозволено також транслювати будь-які програми, де чоловіки оголені або не одягнені за "нормами шаріату".

Показ пророка Мухаммада в будь-якій формі також суворо заборонений новою директивою.

Поза новим законом опинилися й фільми, комедійні та розважальні програми, які "ображають" окремих представників "Талібану" або суперечать радикальному тлумаченню ісламу цим угрупованням.

Член журналістської організації в Афганістані Худжатулла Муджаддеді у коментарі BBC заявив, що деякі з нових правил не є практичними, тож, якщо вони будуть реалізовані, багато мовників можуть бути змушені закритися.

Нагадаємо, протягом серпня і вересня 2021 року радикальне ісламістське угруповання "Талібан" захопило владу в Афганістані.

Таліби обіцяли не запроваджувати таких жорстких норм, як у часи свого попереднього правління, поважати права жінок"за законами ісламу" та дати їм можливість навчатися і працювати.

Однак 17 вересня Міністерство у справах жінок замінили на Міністерство сприяння доброчесності і запобігання порокам – відомство, яке стежитиме за дотриманням суворих релігійних норм.