"Те, що я росіянка, було видно відразу". Москвичка поскаржилася, що її вигнали з костелу у Білорусі
Як стверджує туристка, її змусили вийти з костелу за зйомки під час Святої Меси, повідомляє Наша Ніва з посиланням на Katolik.life.
За загальноприйнятими правилами, туристам у храмах не можна робити зйомки під час Служби, але це можна робити в перервах між Месами.
На відео, яке росіянка зробила таємно, видно храм, де йде Служба, і чути лайку пенсіонерки з чоловіком, який, судячи з усього, вимагав перестати знімати.
«Я не знімала тих, хто молиться, а направила свій мобільник на колону будівлі. Мені здалося дивним, що в країні, де державними мовами є російська та білоруська, проповідь у костелі ведеться польською мовою. Я хотіла записати незрозумілу мені польську мову як доказ цього», — пояснила свої мотиви російська туристка.
За словами жінки, її «у грубій формі виганяв із костелу охоронець із польським акцентом за те, що було включено на запис мобільний телефон».
Жінка вважає, що «це була агресія на російську туристку»:
«Те, що я росіянка, було видно одразу. Багато хто в костелі молився на колінах, і всі — зі складеними молитовно руками. Одна я в руках тримала мобільник, але не стояла за канатами біля дверей (місце для туристів), а нахабно приєдналася, хоч і не на передні лави, але до місцевих. Це почута мною фраза зі звинувачення прихожанки-польки на мою адресу охоронцю».
Туристка пише, що вона не тільки не покинула храм, а й «сама стала шантажувати охоронця», що «доповість на нього куди треба»:
«Після того, як до «суперечки» приєднався ще один злий білорус-прихожанин польського розливу, охоронець знову почав вимагати, щоб я покинула приміщення».
Закінчилося тим, що до росіянки підійшла «літня парафіянка — теж полька за походженням, онука якогось ксьондза»:
«Вона за мене стала активно, але лагідно заступатися, чим сильно мене здивувала. Потім ми вийшли з нею разом із костелу і балакали не менше години. Дуже мені її шкода, якщо чесно.
Katolik.life не дає посилання на ці повідомлення, оскільки у своїх розповідях про тур до Білорусі росіянка використовує вирази, які можна вважати образами та розпалюванням ворожнечі.
Загалом туристці, яка на своїх сторінках позиціонує себе як прихильницю «СВО», у Білорусі сподобалося. Але, крім костелу, негативно вона відгукнулася також про силовиків, які вимагали, щоб вона залишила готель через перевірку повідомлення про мінування.
Також вона залишилася незадоволеною відносинами з жителями Білорусі, більшість яких, за її словами, «сильно недолюблюють» владу.