Тисячі вірян УГКЦ фінансово долучилися до творення основної експозиції Музею Голодомору у Києві
Як прокоментував владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, греко-католики Івано-Франківщини не вперше об’єднуються довкола духовних цінностей: «Нині ж переоцінити значення проєкту творення Музею Голодомору неможливо, адже ми як спільнота маємо свій обов’язок зробити все, щоб увіковічнити пам’ять жертв Голодомору».
З листопада 2020 року кампанію Глави УГКЦ на платформі «Зерна правди» підтримали посильними внесками як окремі вірні, так і парафії з усієї України. Навіть спільноти з невеликих населених пунктів – смт Великі Коровинці на Житомирщині, с. Орлове на Запоріжчині – відгукнулися на заклик Блаженнішого Святослава підтримати фінансово творення Музею Голодомору.
Загалом через цю кампанію Фонд Музею Голодомору вже отримав понад 739 тис. грн від приватних благодійників, від понад 50 окремих парафій, а також загальні внески від Самбірсько-Дрогобицької єпархії та Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.
За словами Івана Васюника, голови Наглядової ради Фонду, активне долучення Церков та їхніх вірних як благодійників Музею Голодомору – унікальний приклад для України та світу: «Коли ми запускали платформу "Зерна правди", яка є фактично спільнокоштом для експозиції майбутнього комплексу Музею Голодомору, то передбачали досягнення високої мети – держава фінансує будівництво приміщення, а до творення експозиції має долучитися вся Україна».
Кампанія Блаженнішого Святослава триває і має на меті максимальне поширення інформації про майбутній Музей Голодомору по всьому світові, де присутні, зокрема, греко-католицькі спільноти.
Блаженніший Святослав з цього приводу зазначив: «Звістка про те, що архиєреї, священники, чернецтво і вірні Української Греко-Католицької Церкви активно долучаються до збірки коштів на Музей Голодомору – надзвичайна втіха для нашої Церкви. Адже це свідчення живої віри й молитви, яка не обмежується згадками лише в листопадові поминальні дні за жертвами Голодомору. Переконаний, що навіть найменший благодійний внесок наших вірних на Музей Голодомору має особливе значення, бо стає своєрідним талантом, що буде примноженим у майбутньому».
Це, на переконання Предстоятеля УГКЦ, важливо, «бо ми матимемо місце, куди приходитимемо зі своїми рідними, дітьми, онуками, правнуками». «Ми матимемо місце, де наново відновлюватимемо наше стремління правди, де знаходитимемо розраду, а перегортаючи трагічні сторінки своєї історії, шукатимемо шлях до світла», – пояснив Блаженніший Святослав.
Платформа Зерна правди | zernapravdy.org створена Міжнародним благодійним фондом Музею Голодомору. Він заснований у 2018 році за ініціативи Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса, Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932–1933 рр. та Світового конґресу українців і є партнером держави в реалізації проєкту створення єдиного у світі цілісного новітнього Музею Голодомору. Фонд відповідальний за проведення фаундрейзингової кампанії для створення основної експозиції, облаштування внутрішнього простору і заснування ендавмент-фонду для сталого розвитку музею.
Платформа «Зерна правди» надає можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу й публічності, долучитися до творення Музею Голодомору. Кожен благодійний внесок на платформі є символічним вшануванням кожної жертви геноциду. Імена жертв з оцифрованого Мартиролога з Національної книги пам’яті після внеску проступають на зернинах, кожна з яких є неповторною, як мільйони людських життів, обірваних у 1932–1933 роках.